Life!

Přijďte okouknout kameru na motorku nebo navigaci pro cyklisty od Mio

Dokonalý zážitek z jízdy s přídavkem bezpečnosti. Novinky i stávající trendy představuje u oranžového stánku společnost Mio v pavilonu G2. Kromě autokamer nově představují také kamery pro motorkáře a navigaci pro cyklisty.

Autokamera, neboli černá skříňka do auta, je v nabídce značky Mio běžná věc. Ta kromě zaznamenávání cesty a případných nehod, umí již i komunikovat s řidičem a upozornit ho například na blížící se radar nebo nedodržení dostatečné vzdálenosti mezi vozidly. Hlasem známého českého herce Pavla Soukupa pak řidiče vyzývá k opatrnosti na silnici. „Nově si ale záznam z jízdy mohou dopřát i motorkáři. Díky přední a zadní kameře mají dokonalý přehled co se kolem nich za jízdy dělo a zda je někdo neohrozil,“ vysvětlil obchodní manažer značky Mio Martin Dobeš. Součástí motokamer je také GPS, která řidičům poté umožní sledovat podrobně jejich trasu i rychlost.

Mio ale myslí i na cyklisty. Pro ty vytvořili speciální cyklonavigaci, na které si kromě místa startu a cíle, mohou jezdci nastavit například i preferovaný druh cesty. Součástí navigace je i balíček map z 35 zemí z celé Evropy s garantovanou doživotní aktualizací. Zajímavou funkcí je i takzvaná překvapivá trasa. Cyklista například ví, že by se chtěl projet jen hodinu nebo ujet 50 kilometrů. Zadá požadavek do navigace a ta mu nabídne tři možné trasy v okolí, které splňují zadání. „Při zobrazení detailu trasy lidé také například vidí převýšení na trase a další podrobnosti o ní,“ doplnil Dobeš.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše