Life!

To, že že děti neudělají kotrmelec, není úplně jejich problém!

Poprvé na festival tance, sportu a zábavy dorazil Aleš Valenta, bývalý akrobatický lyžař, olympijský vítěz ze Salt Lake City, dnes žádaný český moderátor a otec dvou pomalu dospívajících dětí.

Co si myslí Aleš o současné době, co jim nejvíce chybí? Proč nesportují tolik, jako dříve?

„Já nemám pocit, že by nesportovali jako dřív. Já mám pocit, když jezdíme po republice a natáčíme, tak ono těch sportujících je hodně, akorát to my dospělí nepozorujeme. Co se týká toho sportu, já úplně nemám pocit, že by o tolik méně sportovaly, než jsme to dělali my,“ míní olympijský rekordman.

Jaký je asi důvod, že třetina dětí neudělá dnes kotrmelec? Nemyslím si, že je to primárně problém dětí, ale školství. Je víc a víc učitelů nebo tělocvikářů, kteří nevyžadují tyhle věci u těch dětí. Proto je mnohonásobně jednodušší, když si třeba zapomenou převlečení jim říct, ať si jdou sednout a nebudou nic dělat, než aby třeba dali nějaké tresty nebo poznámky. Mám pocit, že to není tolik o těch dětech jako spíš o nás o dospělých,“ řekl Aleš Valenta.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše