Mezinárodní strojírenský veletrh

Čekají se diskuze na ožehavá témata

Stěžejní a mediálně nejsledovanější událostí 59. ročníku MSV jistě bude Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR - tradiční setkání představitelů vlády a podnikatelské sféry, které proběhne již v pondělí 9. října odpoledne. V Rotundě pavilonu A se očekává přítomnost premiéra i většiny ministrů, dále rektorů vysokých škol, představitelů kraje i města, majitelů klíčových průmyslových podniků a dalších významných osobností.

Ve čtvrtek 12. října pořádá Český svaz zaměstnavatelů v energetice konferenci, která má odpovědět na naléhavou otázku: „Může česká energetika existovat po roce 2030 bez fosilních paliv?“. Debatovat se bude například o budoucnosti teplárenských soustav a jaderné energetiky.

Jednat se bude také o investičních příležitostech. V úterý 10. října představí CEBRE – Česká podnikatelská reprezentace při EU Investiční plán pro Evropu -  iniciativu, která má zvýšit investice a podpořit hospodářský růst v EU. Ve středu pak pořádá agentura CzechInvest seminář na téma Investiční pobídky v České republice.

Cyklus konferencí Integrované inženýrství v řízení průmyslových podniků má na MSV již 18. pokračování. Pořadatelem je opět Fakulta strojní ČVUT Praha, konference má téma Moderní trendy v řízení průmyslových podniků a koná se ve středu 11. října.

Tradiční doprovodnou akcí MSV je třídenní odborně-vzdělávací setkání elektrotechniků. Proběhne od středy do pátku v pavilonu P a seznámí s novinkami souvisejícími mj. třeba s datovými rozvody. Opět se koná také seminář  věnovaný energetickému využívání odpadů Odpady 2017 a jak dál? a řada dalších zajímavých akcí, kompletní seznam naleznete na www.bvv.cz/msv.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše