Mezinárodní strojírenský veletrh

Čtvrtý rekordní rok dovozu z Francie do ČR a nové technologie francouzských průmyslových firem

  • Tempo růstu francouzského dovozu do ČR roste už čtvrtý rok po sobě
  • Francouzské technologie se představí na Francouzském pavilonu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, jež zaujímá plochu 280m2
  • 19 vystavovatelů z Francie z oborů výroby strojů, strojírenských komponentů a plastikářství
  • Pořadatelem 15. ročníku Francouzského pavilonu je Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK)
  • V úterý 10. října od 16 hodin proběhne na stánku V51 Francouzsko-italský koktejl za účasti velvyslanců obou zemí

Francouzský pavilon na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně letos již po 15. pořádá Francouzsko-česká obchodní komora. V rámci pavilonů V, B a G1 se na 280 metrech výstavní plochy představí 18 francouzských výrobců strojů a strojírenských a plastikářských komponentů. Mezi vystavovateli najdeme malé a střední podniky i velké korporace s nadnárodní působností.

České ekonomice a průmyslu se v posledních letech nebývale daří a její úspěchy přitahují na český trh i francouzské výrobní podniky. Na místním trhu hledají odběratele pro své výrobky, ale často také dodavatele nebo partnery pro dlouhodobou spolupráci. Za první pololetí letošního roku překonal český export do Francie 100 miliard korun, meziročně vzrostl o 6,2 procenta. Dovoz z Francie přesáhl 70 miliard korun, což znamená meziroční růst o 9,3 procenta. Tempo růstu francouzského dovozu do ČR za poslední tři roky doposud pokaždé překonalo rok předchozí a k rekordním výsledkům spěje i letos. Od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004 se objem českého exportu do Francie ztrojnásobil.

„Česko je druhým nejvýznamnějším obchodním partnerem Francie z nových členských států Evropské unie. Francie je dlouhodobě pátým nejvýznamnějším obchodním partnerem České republiky a také pátým největším investorem. Celková hodnota dosavadních francouzských investic se odhaduje na 165 miliard korun (6,1 miliardy eur), za poslední rok vzrostl jejich objem o 9,5 %. Roční obrat 500 francouzských firem působících v ČR přesahuje 350 miliard korun,“ uvedl Michal Macko, obchodní manažer a zástupce ředitele Francouzsko-české obchodní komory.

Složení vystavovatelů na Francouzském pavilonu na MSV je velmi pestré jak po odborné stránce, tak co do velikosti podniků. Najdeme mezi nimi výrobce obráběcích strojů a strojních komponentů, klimatických komor, průmyslových čerpadel, technických plastů, pružin, odstředivek a myček obrobků, ale také dodavatele průmyslových plynů, olejů a maziv. Nejčastějším klientem pro tyto francouzské firmy je na českém trhu automobilový průmysl. Více než polovina vystavovatelů jsou výrobci strojů.

Mezi vystavovateli najdeme 14 malých a středních podniků a čtyři velké firmy s nadnárodní působností. Ropný gigant francouzského původu Total působí ve 130 zemích světa, Air Liquide je světovou jedničkou v průmyslových plynech, výrobce těsnění Hutchinson zaměstnává přes 30 000 lidí v 95 továrnách po celém světě, z toho v Rokycanech přes 600 a chytré telekomunikační technologie společnosti Arkadin využívá přes 37 000 zákazníků ve světě. Také tyto nadnárodní firmy lpí na svém francouzském původu a rozhodli se pro účast na Francouzském pavilonu pod křídly Francouzsko-české obchodní komory.

Z 18 vystavovatelů jich do Brna osm přijíždí úplně poprvé, někteří se naopak vrací již dlouhá léta, protože účast na Francouzském pavilonu je pro ně synonymem nových zákazníků i zakázek. Trvalá přítomnost na českém trhu je nezbytností pro navázání kvalitních vztahů s místní klientelou. Jednou z cest je obchodní zastoupení v rámci Podnikatelského inkubátoru FČOK se sídlem v Praze nebo v Brně. Za deset let jeho existence využilo služeb inkubátoru více než 100 firem, nejnovějšími klienty s obchodním zastoupením je výrobce klimatických komor pro testování produktů SCS – Systèmes climatiques services, výrobce technických plastových profilů a trubek ABI Profils a výrobce pružin Lachant Spring CZ.

V úterý 10. října od 16 hodin proběhne přímo mezi stánky v pavilonu V51 a V48 Francouzský koktejl, který oficiálně zahájí 15. ročník Francouzského pavilonu. Hosty přivítá Constantin Kinský, předseda FČOK, a velvyslanci Francie a Itálie.

Seznam vystavovatelů na Francouzském pavilonu 2017

ABI PROFILS www.abiprofils.cz Extruze a koextruze technických plastových profilů a trubek (PEHD-PC-PMMA-PETG-PVC-PP-SEBS-PA-PVC...).
Air Liquide CZ & SK prumysl.airliquide.cz Etablovaný dodavatel průmyslových, potravinářských a speciálních plynů.
ARKADIN www.arkadin.com Jeden z nejvýznamnějších světových poskytovatelů audio/web/video konferencí a integrované komunikace. 50.000 zákazníků. Podpora v 19 jazycích. 33 zemí.
DEVEHO consulting www.deveho.com Váš mezinárodní partner pro implementaci systému Sage X3.
GYS gys.fr Výrobce zařízení pro obloukové svařování a nabíječek baterií.
HUTCHINSON www.oring.hutchinson.fr Globální leader v oblasti ochrany proti vibracím, řízení tekutin, technologií uzavíracích systémů, a systémů s pásovým pohonem.
CHAMBRELAN www.chambrelan.cz Průmyslové teleskopické kuličkové lišty a lineární kolejnicová vedení.
JustCreate justcreate.sk Zakázkový 3D tisk, francouzská kvalita, slovenské ceny!
LACHANT SPRING CZ www.lachantspring.com Vývoj a výroba přesných pružin z kruhových i plochých profilů, obchod s dráty.
Numalliance www.numalliance.com Vývoj, výroba a prodej CNC strojů k ohýbání drátů, trubek a kovových pásů.
PRECIA MOLEN CZ www.preciamolen.com/cs Výroba, prodej, kalibrace, servis vah a vážních zařízení pro průmysl.
PROCESS www.process.fr Výroba pohledových a technických dílů z termoplastů, návrh a výroba nástrojů.
RDSF www.rdsf.fr Služby zákonného zastoupení podniků ve Francii a Itálii při vysílání pracovníků.
ROUSSELET ROBATEL www.rousselet.fr Odstředivky, odstředivé sušičky a dekantéry pro strojírenství, povrchové úpravy pro chemický, farmaceutický průmysl a další obory.

SCS - Systèmes Climatiques Service

www.scs-se.com Vývoj, výroba, prodej a pronájem klimatických komor a podobných zařízení.
SIEBEC www.siebec.com Vývoj, výroba a kompletní dodávky průmyslových čerpadel a filtrů.)
TOTAL ČESKÁ REPUBLIKA www.total.cz Průmyslové oleje, plastická maziva a speciální kapaliny.
WATEK www.watek.cz Chemická čerpadla, filtrační aparáty, zařízení na výrobu demivody a předupravené vody.O Francouzsko-české obchodní komoře

Francouzsko-česká obchodní komora je již více než 20 let platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro více než 300 členských společností i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, kulturní a společenské akce nebo sportovní turnaje a tréninky.

Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně na 70 firem. Za 10 let jeho existence využilo služeb podnikatelského inkubátoru FČOK více než 100 společností. FČOK je členem CCI FI, sítě 120 francouzských obchodních a průmyslových komor v zahraničí aktivních v 90 zemích světa.

Více informací na www.pavillon-france.eu

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše