Mezinárodní strojírenský veletrh

ElectroPark na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2017

Expozice Elektrotechnické asociace České republiky je již dlouhá léta tradičním místem setkání odborníků a představitelů státu. V loňském roce ji navštívila vládní delegace s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a předsedou senátu Milanem Štěchem.

Velkoryse pojatý stánek v pavilonu Z každým rokem představuje návštěvníkům sbírku historických přístrojů ze začátku dvacátého století v kontrastu s nejmodernějšími technologiemi používanými v současných strojírenských provozech, jejichž ukázky konkrétních aplikací budou opět k vidění v přilehlém ElectroParku (Pavilon Z, stánek č. 43).

ABB: Školicí centrum
Společnost ABB, technologicky průkopník a přední světový dodavatel v oblasti elektrotechnických výrobku, robotiky a pohonu, průmyslové automatizace a energetiky, představí v Elektro Parku školicí robotické pracoviště. Tento školicí set představuje efektivní výukovou pomůcku s reálným průmyslovým zařízením, robotem IRB120 s řídicí systémem IRC5, a byl vyvinut Školicím centrem jednotky ABB Robotika speciálně pro výuku ve školách, ale i pro školení zaměstnanců výrobních podniků.

ATAS: Expozice ukáže elektromotory pohánějící výtahové dveře
Kompaktní pohon výtahových dveří společnosti STROJON-výtahy s.r.o., splňující již dnes nové evropské výtahové normy EN 81-20 a EN 81-50 a šetřící prostor a energii. Pohon se skládá z mechanických částí Strojon-výtahy s.r.o., řídící desky VTA-OOR/CAN 2 PT1 firmy Beta Control, s. r. o. a BLDC elektromotoru G162YG394 společnosti ATAS elektromotory Náchod a.s. Inovací pohonu klesla výška řídící desky na 50 %, délka motoru na 40 %, spotřeba energie na 40 %.

AXIANS REDTOO: Bezpečnost průmyslových sítí
Aktivní bezpečnostní prvky v síti Firewall a IPS (Intrusion Prevention System) zabraňují útokům na datovu síť. Správně naimplementovaná bezpečnost v síti umožňuje detekovat a včasně zastavit útoky, které mohou způsobit škody v celé průmyslové síti a ovlivnit výrobní proces.

DANFOSS: VLT® AutomationDrive FC 302 s integrovaným řízením pohybu (IMC)
Přináší vysoce přesné polohování a synchronizaci pomocí jednoduchého střídavého pohonu. Funkce VLT® AutomationDrive FC 302 s funkcí integrovaného řízení pohybu (IMC) nahrazuje složitější aplikace pro určování polohy a synchronizace, což šetří čas a náklady. IMC můžete použít k ovládání indukčního nebo PM motoru s uzavřenou smyčkou nebo regulací otevřené smyčky – bez nutnosti dodatečného hardwaru. Pro ovládání otevřené smyčky dosáhněte nejvyšší přesnosti u motoru PM a použijte indukční motor, pokud je požadavek na přesnost omezen.

ELCOM: Vizualizace online zpracování rozsáhlých souborů dat v elektroenergetice
Společnost ELCOM je dlouholetým dodavatelem měřicích systémů v energetice. Portfolio produktů a know-how sahá od globálních měřicích systémů pro monitoring fázorů (WAMS) pokrývajících například střední Evropu, přes měření a komplexní vyhodnocování kvality dodávané elektřiny v rámci celé republiky, po detailní energetický monitoring průmyslového podniku až na úrovni spotřeb jednotlivých strojů. Společnost ELCOM se vývoji speciálních měřicích přístrojů, distribuovaného software a komplexním dodávkám věnuje již 25 let a je v této oblasti na světové úrovni s úspěšnými dodávkami na téměř všech kontinentech.

ELEDUS: Rentgenová kontrola jako součást Industry 4.0
Naše společnost se zaměřuje na vývoj a výrobu RTG přístrojů pro průmyslovou sféru. S příchodem Industry 4.0 jsme se zaměřili i na automatizaci kontroly, vzdálený přístup, a především zpracování BigDat, která mohou poskytovat unikátní zpětnou vazbu do celého výrobního procesu. Naše stroje mají navíc možnost syntetizovat šablony pro kontrolu pomocí 3D modelů předmětu, což zvyšuje univerzálnost jejich použití.

IMA: Identifikační systém IMAporter OtevírejMobilem
Mobilní platforma OtevírejMobilem je univerzální řešení pro identifikaci jak klasickými RFID prostředky, tak pomocí mobilních zařízení s NFC nebo Bluetooth. Všichni návštěvníci si budou moci vyzkoušet mobilní identifikaci na vlastním telefonu a zjistit tak výhody a jednoduchost přechodu nový způsob identifikace.

PHOENIX CONTACT: Security Router – FL MGUARD RS4000 TX/TX VPN
Produkty mGuard od společnosti Phoenix Contact jsou zařízení, které zajišťují špičkovou bezpečnost vašim sítím díky flexibilnímu a rychlému firewallu. Volitelná funkce VPN umožňuje navíc bezpečné spojení přes internet se vzdálenými lokalitami nebo stroji. S produkty mGuard získáte na míru střižené bezpečnostní řešení pro svoji průmyslovou síť. Robustní a pro průmysl vhodná bezpečnostní zařízení obsahují funkce firewallu, routingu a VPN na ochranu před zlomyslnými kyberútoky a nechtěnými poruchami. Navíc umožňují bezpečnou dálkovou údržbu prostřednictvím veřejných sítí.

PHOENIX CONTACT: PLCnext Technology – perspektivní platforma řízení
PLCnext Technology tvoří základ nové, otevřené řídicí platformy společnosti Phoenix Contact. Tato platforma tvoří základ otevřené řídicí platformy s modulárním softwarovým řešením, které splňuje všechny požadavky světa IoT.Dále umožňuje paralelní práci s etablovanými softwarovými nástroji – jako Visual Studio, Eclipse, Matlab Simulink a PC Worx Engineer – i sestavení programového kódu jak v rámci IEC 61131-3 tak i C/ C++ a C#. Dodatečně je možné do automatizačního systému Phoenix Contact zařadit i funkce výrobců třetí strany nebo Open Source Community a sloučit je do komplexního systému.

PILZ: Smart factory – Bezpečná řešení pro automatizaci 
Modulární design zařízení je klíčem k flexibilní výrobě  v duchu Industry 4.0. V Brně Pilz představí Smart Factory Demonstrator, plně automatizované řešení společnosti Pilz, aby ukázal, jak mohou být produkty vyrobeny způsobem, který je rychlý, flexibilní a nákladově efektivní. Modulární výrobní linka ukazuje, jak distribuované systémy automatizace komunikují se senzorovou a pohonnou technologií.

SOPO: Hnací jednotka Pendix – revoluční řešení v oblasti elektro-cyklistiky
Jedním z produktů, pro který dodává SOPO s.r.o. vinutí, je vysoce výkonná hnací jednotka Pendix. Ať už máte kolo pro město, trekking nebo horské kolo – hnací jednotku můžete namontovat na téměř jakýkoli model rámu. Během 30 minut můžete změnit jakékoli jízdní kolo do podoby vysoce výkonného elektrického kola. Tento hnací komponent představuje revoluční řešení v oblasti elektro-cyklistiky.

STAUBLI: Stäubli TX2-60 „Jenga cell“
Nová generace robotů Stäubli TX2 představuje jedinečnou kombinaci maximální bezpečnosti a vysoké produktivity. Díky pokročilým bezpečnostním funkcím mohou roboty TX2 pracovat rychle jako standardní průmyslové roboty a zároveň zpomalovat a umožňovat člověku zasahovat do jejich pracovního prostoru jako kolaborativní roboty. Toto všechno je názorně ukázáno v buňce „Jenga“, která umožní všem návštěvníkům stavět věž z kostek ve spolupráci s robotem. Robot zde zároveň spolupracuje s kamerou a nadřazeným řídicím systémem Beckhoff a ukazuje tak široké možnosti konektivity a propojení do větších výrobních celků v duchu Industry 4.0.

TES VSETÍN: Hot Crimping
Zařízení určené k tepelnému krimpování vývodů (drátů) do kabelových ok statorů nebo propojek. Ve srovnání s podobnými stroji, které jsou na trhu k dispozici, nabízí výrobek nadstandardní výkon a flexibilitu. Díky vysokému výkonu je dosaženo velmi krátkých procesních časů, které nemůže nabídnout žádný běžný konkurenční produkt na trhu. Stroj umožňuje krimpování Cu a Al vodičů a je schopen pracovat s kabelovými elementy, které mohou mít až 100 mm2 v průřezu. Nabízena je i varianta se systémem umožňujícím kompletní vyhodnocování všech důležitých parametrů v průběhu krimpovacího procesu.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše