Mezinárodní strojírenský veletrh

MSV 2017: Německo se bude v Brně opět prezentovat ve velkém

Strojírenství a automobilový průmysl jsou pilíři česko-německého zahraničního obchodu. Připadá na ně celá třetina objemu bilaterálního obchodu. Proto je Německo na brněnském MSV tradičně nejsilnějším zahraničním vystavovatelem. Platí to i letos. Na veletrhu bude zastoupeno na 600 německých značek. Kromě zavedených německých strojírenských firem působících v Česku se bude v Brně samostatně prezentovat přes 70 vystavovatelů z Německa a obdobný počet se představí společně s českými firmami.

Největší zastoupení bude mít Bavorsko. Na společném bavorském stánku bude patnáct firem, což je nejvíce od doby, kdy se Bavorsko začalo účastnit brněnského veletrhu. Přijede i početná delegace vedená státním tajemníkem Bavorského státního ministerstva hospodářství a médií, energie a technologie Franzem Josefem Pschiererem. Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) připravuje na 10. října kooperační burzu, kde české firmy budou moci navázat kontakt s firmami z Bavorska.

Společný stánek bude mít i Sasko, Sasko-Anhaltsko a Durynsko, představí se zde šest firem. Ve spolupráci se Společností na podporu hospodářství Saska připravuje ČNOPK česko-saské TechForum „Smart factory – intralogistická řešení a systémy“, které se bude konat 10. října od 13 hodin v konferenčním sále Alfa hotelu Holiday Inn Brno.

Na dvoudenní delegaci do Brna se chystají také firmy z hospodářského regionu Lužice. České firmy si s nimi budou moci pohovořit o případné obchodní spolupráci 11. října na kooperační burze organizované ČNOPK. O dalších možnostech obchodní spolupráce mezi českými a německými firmami bude ČNOPK informovat 9. a 10. října na akci Kontakt-Kontrakt 2017 v pavilonu A2.


O ČNOPK: Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK), součást celosvětové sítě německých bilaterálních zahraničních hospodářských komor, je se svými cca 650 členskými firmami největší bilaterální obchodní komorou v ČR. Jejím posláním je propojovat český a německý byznys a podporovat ekonomicko-politickou spolupráci obou zemí. Českým i německým firmám nabízí služby šité na míru a pomáhá jim při vstupu na sousední trh. Sleduje trendy a těm s největším potenciálem pro česko-německou ekonomickou spolupráci se věnuje intenzivně. Například v roce 2015 komora rozpoutala v ČR diskuzi k tématu průmysl 4.0 a v roce 2016 zorganizovala soutěž „Connect Visions to Solutions“, jejímž cílem bylo propojit etablované firmy z průmyslu se startupy.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše