Mezinárodní strojírenský veletrh

Čínské firmy hledají na MSV obchodní partnery i nové klienty

„Považujeme MSV za dobrou platformu pro vstup čínských firem na zdejší trh i pro nalezení nových zákazníků, ať už v Česku nebo v okolních zemích. Letos přijelo do Brna na 90 čínských firem, které vystavují na ploše kolem 1 000 metrů čtverečních,“ charakterizuje stručně čínskou účast na strojírenském veletrhu Wang Jianfei, zástupce generálního tajemníka Rady pro propagaci a mezinárodní obchod CCPIT.

Největší zastoupení mají společnosti z provincií Zhejiang a Guizhou, další vystavovatelé pocházejí z provincií Guangdong, Liaoning, Jiangsu, Fujiang a Shandong, tedy převážně z východních regionů. Představují zde produkty z různých segmentů, například komponenty pro automobilový průmysl, svařovací techniku, balicí technologie a mnohé další. Řada firem vystavuje v Brně poprvé.

„O veletrhu jsme se dozvěděli od generálního ředitele Veletrhů Brno pana Kulilše při jeho cestě do Číny a také od dalších podnikatelů, kteří MSV navštívili v minulosti.  To byly první impulsy. Hledali jsme veletrhy v Evropě, které jsou pro nás zajímavé z hlediska kvality, dovedností i návštěvnosti. Vždy si vybíráme místo podle situace na trhu, podle toho, jak je pro nás místní trh zajímavý a kde vidíme možnosti spolupráce. Naše instituce organizačně zajišťuje účast firem na zhruba sto veletrzích a výstavách ve světě za rok,“ říká Wang Jianfei, který je také ředitelem Odboru výstav a poradenství CCPIT.

Čína udělala za posledních sedm desetiletí obrovský skok. „Před sedmdesáti lety jsme neměli velké znalosti ve strojírenství a technologiích, nyní umíme vyrábět stroje, automobily, vlaky i lokomotivy na nejvyšší technologické úrovni. Naše ekonomika roste, sice nyní trochu menším tempem než tomu bylo do roku 2011, ale letos vykazujeme růst HDP 6,9 %. Čína je velká země, a tak každý region se rozvíjí různým tempem. Zejména na východě máme velká města, jako je Šanghaj nebo Peking, kde je dynamika rozvoje stále vysoká,“ říká Wang Jianfei.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše