Mezinárodní strojírenský veletrh

Firma PENTA dodává drátové řezačky nové generace především pro živnostníky a soukromníky

PENTA TRADING je již tradičním dodavatelem elektroerozívních strojů v České a Slovenské republice. Celkový tržní podíl firmy v oblasti elektroerozívních strojů v ČR je větší než 65 procent.

Za poslední roky PENTA prodala více než 50 elektroerozívních strojů každý rok, což bylo dosaženo především velmi dobrými referencemi našich zákazníků. Se stroji od PENTY se lze potkat u malých soukromých firem a živnostníků, ale i ve většině velkých továren v Čechách i na Slovensku.

Na MSV firma představila drátové řezačky nové generace.  Jde například o elektroerozivních drátové řezačky FANUC ROBOCUT α-CiB. Za použití nejnovějších světových poznatků z výzkumu a vývoje EDM vznikly stroje, které jsou vrcholným představitelem japonské invence, přesnosti a produktivity. Nejnovější modely CiB konstrukčně a koncepčně plně vychází z předchozích úspěšných modelů iC, iD, iE, iA a zachovávají veškeré přednosti předchozích modelů. FANUC přichází s modernizacemi v oblasti generátoru, technologií a softwaru. Stroje dosahují parametry nejvyšší světové úrovně a díky inovacím drží krok s dobou a vývojem v ostatních navazujících oblastech. To vše opět stoprocentně vyvinuto a vyrobeno v Japonsku.

Řada α-CiB obsahuje tři univerzální stroje, včetně modelu s 800 mm pojezdem stolu v ose x. To vše s dráty od průměru 0,05 mm, velikostmi obrobků až 1250 × 975 × 500 mm, max. hmotností obrobku 3000 kg. Maximální řezné úhly jsou 45˚. Mezi hlavní přednosti nové řady α-CiB patří například univerzálnost strojů FANUC ROBOCUT, které provedou většinu každodenních úkolů v rámci řezání. Generátor je navržený pro maximální spolehlivost. Je schopen provádět řezání dílu s velkou tloušťkou, dílu s proměnnou výškou a kónických dílů. Dosahuje standardně lepších kvalit povrchů (standard je Ra 0,2 µm u oceli) a rychlejší řezání za současného zvýšení kvality povrchu a zpřesnění rádiusů pod R1.000mm. Maximální přesnosti řezání v běžném prostředí se dosahuje mimo jiné měřením a stabilizací teploty nejen v dielektriku v pracovní nádrži, ale i v okolním vzduchu a na odlitku stroje, a to s přesností +/- 0,1 °C.

Prodloužená doba bezobslužného obrábění na základě lepšího naplánování úkolů v rámci řezání několika obrobků najednou. Používá se snadno nastavitelná funkce zafixování vypadávajících jader během řezání Core Stitch v kombinaci s funkcí návleku přetrženého drátu v drážce řezu a představují ideální řešení pro dlouhodobé bezobslužné obrábění. Díky standardní kapacitě drátu na 60 hodin a volitelné 30kg cívce získáte až 140 hodin obrábění bez obsluhy. Automatické mimořádně spolehlivé navlékání drátu i navlékání drátu po přetržení pod hladinou vody, dokonce i u obrobků o tloušťce až 200 mm. Odpadá nutnost vypouštění a opětného doplňování nádrže s vodou. Na rozdíl od jiných strojů nevyžaduje ROBOCUT po přetržení drátu návrat do startovacího bodu. To radikálně snižuje doby obrábění v důsledku automatického navlečení drátu po přetržení v drážce. Dálkové monitorování výroby a kvality pomocí ROBOCUT-LINKi, s novým grafickým rozhraním umožňuje monitorovat stav výroby a kvality až 32 strojů ROBOCUT ze vzdálených PC nebo chytrých telefonů.

Firma na elektroerozivním trhu nabízí též špičkové hloubičky EXERON, avšak pro firmy, které nevyužijí naplno potenciál strojů EXERON, přichází s nabídkou vlastních hloubiček PENTA. Ty se technicky vyrovnají předním strojům, pořídit se dají ale za mnohem výhodnější cenu. Hloubičky od firmy Exeron, která je specialistou v elektroerozivním a HSC obrábění, vyrábí stroje na efektivní výrobu nástrojů, kokil a forem. Jejich hloubičky obsahují nový generátor Exopuls+ speciálně vyvinutý pro minimální opotřebení všech druhů elektrod. Při návrhu konstrukce byl kladen hlavní důraz především na použití nejmodernějších dostupných technologií a kompaktnost celého řešení. Více informací se dozvíte na stránkách jednotlivých strojů.

Hloubičky od PENTA série CNC navazují na úspěšné produkty minulých let. Nová řada je navržena v novém designu a technická vylepšení řídicího systému a generátoru nyní dosahují úrovně nejlepších strojů. V prtofoliu společnost má mimo jiné elektroerozivní mini-hloubičku ALIC-1. Jd eo nejmenší hloubičku na trhu, která je vhodná pro výrobu malých forem a nástrojů, pro šperkařskou a bižuterní výrobu. Uplatnění nachází ve vývojových a prototypových dílnách a v opravářských provozech pro odstraňování zalomeného nářadí. Je vhodná i pro výuku v odborných učilištích. Pro svou základní funkci potřebuje upnutí na jiném stroji např. vrtačce nebo frézce. Po doplnění vhodným příslušenstvím (křížový stůl) je schopna pracovat samostatně jako “velká dospělá” hloubička.

Zařízení v základním provedení může být upnuto do vřetene různých konvenčních obráběcích strojů, např. frézek, vrtaček, radiálek atd. Může proto využít pohybových rozsahů jednotlivých os základních strojů.  V tomto případě je vhodné dokoupit upínací desku s odtokovou hadicí pro dielektrikum. Pro upnutí na základní stroj lze použít i speciálního magnetického držáku.  Jako další příslušenství lze dokoupit silný magnetický držák s ručním posuvem v ose Z, kterým se připevní hloubička na rozměrný obrobek do místa, kde je potřeba vyhloubit požadovaný tvar. K dalšímu patří i tříosý křížový stůl a základní upínací deska. Tímto příslušenstvím se dá ze základní jednotky „udělat“ plnohodnotná klasická hloubička.

Hloubičky PENTA CNC jsou českým výrobkem světových parametrů.  Mají německý řídicí systém BECKHOFF a digitální střídavé servomotory. To představuje ekonomicky výhodné řešení, které dosahuje úrovně nejlepších strojů ve své třídě na světě. Řešení PENTA CNC s vlastním generátorem P-MG1 disponuje množstvím technologií pro širokou paletu kombinací materiálu elektrody a obrobku, dále speciální technologie pro grafitová žebra a hluboké dutiny včetně šlichtování, leštění a také speciální technologie pro letecký průmysl.

Dvoupinolové stroje pak poskytují dvojnásobný pracovní výkon na stejném nebo i jiném obrobku. Jsou vybaveny dvěma generátory a jedním nebo dvěma řídicími systémy. Jedná se o dva nezávislé stroje na společném rámu. Díky tomu je toto řešení ekonomicky výhodné. Zároveň spolu sdílí souřadné systémy, technologie a další data. Nicméně pro velké a těžké elektrody se dají obě pinoly „spojit“ a mohou pracovat synchronně.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše