Mezinárodní strojírenský veletrh

Komentované prohlídky veletrhu MSV TOUR měly u návštěvníků úspěch

Přes 200 zájemců o nové technologie si užilo to nejzajímavější z letošního ročníku formou organizovaných komentovaných prohlídek vybraných expozic. Na koncept úspěšný na veletrzích v Německu si postupně zvykají i návštěvníci MSV.

„Hlavní výhodou MSV TOUR je, že účastnici neztrácejí čas. Během dvou hodin vidí ty nejzajímavější exponáty veletrhu v rámci zvolené tematické trasy.  Na každém navštíveném stánku jsou už očekáváni a specialista na danou problematiku jim všechno ukáže a okomentuje. Pokud je nějaký exponát zaujme, mohou se po organizované prohlídce vrátit na individuální návštěvu. Účastníci si prohlídky chválili a někteří se i vraceli a absolvovali takto další tematickou trasu,“ popisuje organizátor projektu Lukáš Smelík z vydavatelství Trade Media.

Akce MSV TOUR se uskutečnila druhým rokem a návštěvníci si mohli vybrat ze tří tras. První s názvem Průmysl 4.0 se zabývala digitalizací továren, druhá se zaměřila na téma robotiky a kooperace mezi průmyslovými roboty a člověkem. Třetí trasa byla letos nová a provedla návštěvníky expozicemi z oblasti průmyslové údržby a diagnostiky. Projekt trval první čtyři dny MSV a každá trasa se procházela dvakrát denně v časech, které účastníkům nechávaly ještě dost prostoru na následující individuální prohlídku veletrhu. Jak informoval Lukáš Smelík, prohlídek se účastnilo v průměru 10 zájemců, zajištěno bylo i ozvučení a součástí byly krátké přednášky na zvolené téma.

Koncept komentovaných prohlídek je časově velmi efektivní, protože za dvě hodiny na veletrhu ani nelze stihnout více, navíc si návštěvník nemusí předem nic zjišťovat a plánovat. Zavedený a oblíbený je tento formát na veletrzích v zahraničí, ale u nás si na něj veřejnost teprve musí zvyknout. „Stále je to pilotní projekt, který potřebujeme dostat více do povědomí a dopilovat do podoby, která bude pro návštěvníky ideální. Na veletrzích v Německu bývají tyto prohlídky vyprodané několik měsíců předem, i když jsou zpoplatněny. Na MSV je nabízíme zdarma a registrací jsme měli také hodně, bohužel se spousta registrovaných nakonec nedostavila,“ dodává Lukáš Smelík, který už přemýšlí, jak koncept MSV TOUR dále vylepšit a zatraktivnit.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše