Mezinárodní strojírenský veletrh

Koncern ZKL se bude na Mezinárodním strojírenském veletrhu ucházet o Zlatou medaili

Český výrobce ložisek ZKL Group má pro návštěvníky MSV tradičně přichystány desítky exponátů ložisek, které představují průřez celým sortimentem společnosti.

Konkrétně se tak bude jednat o jednořadá kuličková ložiska používaná v elektromotorech či v zemědělství, dvouřadá naklápěcí kuličková ložiska používaná k uložení ventilátorů, jednořadá kuželíková ložiska používaná v převodovkách, axiální kuličková ložiska apod.

Hlavní část produkce ZKL se zaměřuje na těžké strojírenství (ocelárny, doly, hutě, papírenství), proto na veletrhu nebude chybět zastoupení soudečkových, axiálních soudečkových a těsněných soudečkových ložisek, která jsou pro tato odvětví typická. Standardní soudečková ložiska jsou z velké části sortimentu dostupná v nové výkonové třídě New Force a tento trend sledují i těsněná soudečková ložiska, u kterých každý rok dochází k uvolnění nových typorozměrů do sériové výroby.

Jedním ze zajímavých exponátů pak bude nové axiální soudečkové ložisko 29412EJ NEW FORCE. Ve vývojovém procesu tohoto ložiska, vůbec poprvé v historii ZKL, byly využity ve spolupráci s Ústavem konstruování Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně, aditivní technologie SLM kovového 3D tiskuTento exponát je přihlášen do soutěže Zlatá medaile MSV 2018 v kategorii inovací komponentů ve strojírenství.

Významné procento produkce společnosti ZKL je tvořeno ložisky pro železniční aplikace, které rovněž budou vystaveny na stánku ZKL. Návštěvníci se tak budou moci seznámit se speciálními jednořadými válečkovými ložisky PLC 410-33/34.2 nebo s kuželíkovou jednotkou PLC 810-13.

Expozice společnosti ZKL se na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2018 bude nacházet v hale F, stánku č. 73.


Koncern ZKL
Koncern ZKL vznikl integrací českého ložiskového průmyslu s více než šedesátiletou tradicí zajišťujícího výzkum, vývoj, výrobu a prodej ložisek ZKL. Vznik koncernu je datován k 1. 7. 1999. ZKL je největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě.

ZKL Group se zaměřuje především na vývoj a výrobu svých produktů. Proto oblast prodeje, podpory a obsluhy koncových uživatelů zajišťuje obchodní organizace ZKL Bearings CZ, a. s., která kromě přímého zaměření na partnery z oblasti OEM spolupracuje také s rozsáhlou sítí autorizovaných distributorů. Ve významných světových teritoriích pak zajišťují prodej a podporu přímo také dceřiné společnosti koncernu ZKL.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše