Mezinárodní strojírenský veletrh

Předvídání (budoucnosti) s Mitsubishi Electric

„The best way to predict you future it to create it,“ Abraham Lincoln.

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh je pro nás výjimečný - představíme Vám výrobní linku digitálního věku.

Navštivte náš stánek 134 v pavilonu P!

Virtualizace výroby

Všechna zařízení naší hlavní demo aplikace Predictive Maintenance, s robotem série FR, komunikují s rozsáhlou výrobní linkou, kterou jsme tentokrát umístili v digitálním světě -  skutečná zařízení spolupracují s výrobní linkou umístěnou v 3D simulaci – viz obrázek níže. Vše probíhá pomocí protokolu OPC UA, který se v souladu s předpoklady Průmyslu 4.0 stane do budoucna hlavním průmyslovým komunikačním protokolem.

V čem spočívá naše řešení?

Pro naše zákazníky jsme připravili systém, který shromažďuje data z našich komponent automaticky. Sledujeme různé parametry činnosti našich pohonů. Všechny pohony v takovém systému považujeme za samostatné prvky, neboť každý z nich nám může poskytnout různé informace. Sběr s frekvencí až 0,4 ms, kterou používáme, by vedl ke vzniku terabytů dat. Náš systém tato data zpracovává a analyzuje a v databázi se ukládají pouze ta nejdůležitější.

Naše SCADA (MAPS – Mitsubishi Adroit Process Suite) slouží pro agregaci dat a vizualizaci základních parametrů provozu.  Nejdůležitějším prvkem tohoto systému je umělá inteligence, která vyvozuje závěry o stavu jednotlivých součástí a indikuje případný požadavek na provedení servisních úkonů.

K čemu slouží při prediktivní údržbě vizualizace?

Data, která se používají v rámci strojového učení, by teoreticky mohla být předána přímo na určitou výpočetní platformu a uživatel by mohl jako zpětnou vazbu obdržet informace o předpokládané době výskytu poruchy. Data o fungování jednotlivých komponent mohou poskytovat mnoho důležitých informací – např. sledování změn určitého parametru v čase může pomoci při plánování úkonů.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše