Mezinárodní strojírenský veletrh

Špičkové francouzské technologie na MSV v Brně

Součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně je již šestnáct let také Francouzský pavilon. Letos sdružuje na ploše 300m2 celkem 18 vystavovatelů z oblastí přesného strojírenství, výroby strojů a komponentů, plastikářství nebo svářecí technologie. Na brněnský veletrh letos také zamíří delegace osmi francouzských firem z regionu Occitanie. Pořadatelem Francouzského pavilonu i delegace je Francouzsko-česká obchodní komora.

Složení francouzských vystavovatelů je velmi pestré jak po odborné stránce, tak co do velikosti podniků. Najdeme mezi nimi výrobce obráběcích strojů a strojních komponentů (Numalliance, Lachant Spring, Chambrelan), klimatických komor (SCS), technických plastů (ABI Profils, Addiplast, Vernicolor) a průmyslových filtrů (Siebec), ale také dodavatele průmyslových plynů, olejů a maziv (Total, Air Liquide). Nejčastějším klientem pro tyto francouzské firmy je na českém trhu automobilový průmysl. Všichni vystavovatelé jsou výrobní podniky, pouze dva z nich nabízejí služby.

„Vzájemný obchod mezi oběma zeměmi nadále roste. V roce 2017 dosáhla vzájemná obchodní výměna nového rekordu ve výši 11,5 miliardy eur, tedy o 10 % více než v roce předchozím a Česko tak zůstává druhým nejvýznamnějším obchodním partnerem Francie z nových členských států Evropské unie. Zároveň je Francie s investicemi ve výši 9,7 miliard eur za rok 2017 třetím největším investorem v celkovém objemu investic v ČR.“ uvedl Michal Macko, obchodní manažer a zástupce ředitele Francouzsko-české obchodní komory.

Kvality českého přesného strojírenství, automobilového a leteckého průmyslu mají takový věhlas, že se na MSV vypraví i delegace francouzských firem z okolí jihofrancouzských měst Nîmes a Toulouse, města spojovaného právě také s leteckým průmyslem. Francouzsko-česká obchodní komora je členem sítě francouzských obchodních a průmyslových komor CCI France International, jejímž partnerem je i regionální hospodářská komora CCI International Occitanie. FČOK a jihofrancouzská obchodní komora společně iniciovaly vznik zmiňované podnikatelské delegace. Francouzské firmy budou objevovat potenciál jihomoravského regionu, vystavovatele na Francouzském pavilonu i na MSV obecně a také se v rámci předem dojednaných obchodních schůzek sekají s potencionálními českými partnery. Francouzskou delegaci tvoří společnosti působící v automobilovém, leteckém a jaderném průmyslu a také ve strojírenství. Delegaci doprovází také odbornice na střední a východní Evropu z CCI du Gard Virginie Laroche.

Francouzská svářecí show a lídři plastikářství

Velmi silné zastoupení na Francouzském pavilonu mají plastikářské firmy. V pavilonu G1 se představí specialista na extruzi a koextruzi technických plastových trubek a profilů ABI Profils. V těsné blízkosti pod vlajkou Francie bude Addiplast, jeden z hlavních evropských výrobců kolorovaných plastových kompaundů a masterbatchí pro automobilový průmysl. Třetím plastikářem na Francouzském pavilonu je Vernicolor, specialista na kolorované vstřikované plastové díly pro automobilový průmysl, elektro průmysl nebo kosmetiku.

Svářecí show pro návštěvníky na stánku G2/5 si společně připravily společnosti Air Liquide a Gys. Gys je přední francouzský výrobce svařovací techniky, Air Liquide číslo jedna na technické plyny a spolupráci firmy zahájily speciálně u příležitosti Francouzského pavilonu na MSV. Firma Numalliance předvede na stánku B5 přímo v chodu jeden ze svých CNC strojů na ohýbání trubek a drátů.

V úterý 2. října od 16 hodin proběhne přímo mezi stánky v pavilonu V50 a V51 Francouzsko-italsko-český koktejl, který oficiálně zahájí 16. ročník Francouzského pavilonu a otevře také Italský pavilon. Hosty přivítá Roland Bourgeois, předseda Francouzsko-české obchodní komory, a velvyslanci Francie a Itálie.

Více informací na www.pavillon-france.eu

Vystavovatelé na Francouzském pavilonu 2018

  ABI PROFILS www.abiprofils.cz Extruze a koextruze technických plastových profilů a trubek.
  Addiplast www.addiplast-group.com Kompaundy pro (petro)chemický, automobilový a elektrotechnický/elektronický průmysl, vývoj a výroby speciálních polymerních materiálů.
  Air Liquide CZ & SK prumysl.airliquide.cz Etablovaný dodavatel průmyslových, potravinářských a speciálních plynů.>
  CCI Occitanie www.occitanie.cci.fr Obchodní a hospodářská komora regionu Occitanie.
  DEVEHO consulting www.deveho.com Váš mezinárodní partner pro implementaci systému Sage Business Cloud Enterprise Management (dríve Sage X3).
  DIMO Maint www.dimosoftware.com Vývoj software, specializace na systémy pro počítačově řízenou údržbu.
  DOM France www.dom-france.fr Výrobce a distributor komponentů pro přenos mechanické energie.
  GYS www.gys.fr Francouzský výrobce zařízení pro obloukové svařování a nabíječek baterií.
  HUTCHINSON 
  LE JOINT FRANCAIS
  www.oring.hutchinson.fr Leader v těsnicích systémech, francouzský výrobce O-kroužků, X-kroužků, USIT kroužků.
  CHAMBRELAN www.chambrelan.cz Průmyslové teleskopické kuličkové lišty a lineární kolejnicová vedení.
  LACHANT SPRING CZ www.lachantspring.com Vývoj a výroba přesných pružin z kruhových i plochých profilů, obchod s dráty.
  Numalliance www.numalliance.com Vývoj, výroba a prodej CNC strojů k ohýbání drátů, trubek a kovových pásů.
  PRECIA MOLEN CZ www.preciamolen.com/cs Výroba, prodej, kalibrace, servis vah a vážních zařízení pro průmysl.
  PRINTACK www.printack.com Vývoj uživatelsky přívětivého software pro tvorbu etiket, výroba průmyslových etiket.
  SCS - Systèmes Climatiques Service www.scs-se.com Vývoj, výroba, prodej a pronájem klimatických komor a podobných zařízení.
  SIEBEC www.siebec.com Vývoj, výroba a kompletní dodávky průmyslových čerpadel, filtrů a odsávacích zařízení.
  TOTAL ČESKÁ REPUBLIKA www.total.cz Průmyslové oleje, plastická maziva a speciální kapaliny.
  VERNICOLOR www.vernicolor.ro Automobilový dodavatel specializovaný na výrobu dekorovaných plastových dílů.

   Delegace francouzských firem z regionu Occitanie

   7tech www.7tech-ingenierie.com Specializované měřící a testovací přístroje
   AC-Sperhi www.acsp-metrologie.com Výrobce mikrobiologických systémů odběrů vzorků
   Exavision www.exavision.com Výrobce specializované audiovizuální techniky
   MERIDIES www.meridies-plasturgie.com Vstřikování plastů, 3D a UV tisk
   MGS Přesné strojírenství
   NEWTEC Scientific www.newtec.fr Optická a elektronová mikroskopie
   Oil Services Limited www.osl-group.com Přesné obrábění
   TMI-Orion www.tmi-orion.com Výrobce měřících systémů do náročných prostředí

    O Francouzsko-české obchodní komoře

    Francouzsko-česká obchodní komora se již více než 20 let věnuje rozvoji francouzsko-české podnikatelské komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň je podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. FČOK je nezávislá organizace, která se samofinancuje.

    Pro více než 300 členských společností i veřejnost pořádá tým FČOK každoročně více než 70 akcí. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat v ČR nebo ve Francii.

    FČOK je členem CCI FI, sítě 120 francouzských obchodních a průmyslových komor v zahraničí aktivních v 90 zemích světa.

    Nastavení cookies

    Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
    Příjmout vše