Mezinárodní strojírenský veletrh

TESCAN se vrátil na MSV s elektronovými mikroskopy světové kvality

Společnost TESCAN ORSAY HOLDING, která patří mezi pětici nejlepších světových výrobců elektronových mikroskopů, se vrátila na MSV po dlouhé době. „Rozhodli jsme se tu představit naše produktové portfolio s různými typy přístrojů, které dokáží naši zákazníci využít a na základě různých aplikací získat výsledky, jež potřebují,“ říká obchodní ředitel společnosti Vítězslav Ambrož s tím, že na veletrhu se potkává jak s potenciálními zákazníky, tak se studenty, kteří se zastavují na stánku a zajímají se o mikroskopy.

TESCAN ORSAY HOLDING je firma, která sídlí v Brně a potvrzuje skutečnost, že současní výrobci v moravské metropoli dokázali úspěšně navázat na tradici i práci odborníků pod vedením profesora Delonga v Ústavu přístrojové techniky Akademie věd. Během posledních dvaceti let vytvořili z Brna Mekku elektronové mikroskopie, v níž vzniká až čtyřicet procent světové produkce elektronových mikroskopů. Značka TESCAN si mezi nimi vydobyla silnou pozici jakožto společnost, vyvíjející a vyrábějící skenovací elektronové mikroskopy a systémová řešení pro mikro- a nanotechnologie a speciální nástroje a detektory pro různé analytické účely v široké řadě disciplín.

„Než se vyvine nový přístroj a je uveden na trh, trvá to několik let. K současným trendům patří korelativní (srovnávací) mikroskopie, která umožňuje například velice rychle najít stejné místo, pozorované různými technikami. Vědci se také snaží o vysoké rozlišení, aby byly vidět co nejmenší částice různých typů materiálů,“ říká Vítězslav Ambrož.  „Strojírenský veletrh je pro nás místem, kdy se můžeme potkat s potenciálními zákazníky a mluvit s nimi o tom, co je zajímá. Zatím jsem mile překvapen zájmem o naše produkty.“


Úspěšná společnost TESCAN ORSAY HOLDING nemohla chybět také na výstavě 100RIES - Příběhy průmyslových legend uspořádané u příležitosti 60. ročníku MSV a 100. výročí české státnosti. Kdo se na výstavu nedostal nebo by si ji chtěl naopak připomenout, je k dispozici její virtuální prohlídka a také publikace, která po výstavě vyšla.

Virtuální prohlídka 100RIES

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše