Mezinárodní strojírenský veletrh

Teximp dodává stroje pro výrobu aut, letadel i lodí

Teximp spol. s r.o. prezentovala na Mezinárodním strojírenském veletrhu v pavilonu P řadu nových produktů. Už 40 let mění svět průmyslu výroby používaných v hlavních průmyslových oborech. Je jednou z vedoucích světových společností, která dodává produkty pro výrobu automobilových, nástrojařských, elektrotechnických, lodních, leteckých a železničních oborech. Tato obchodní firma se specializuje na technicky vyspělé výrobky a odborné konzultace.

Teximp, spol. s r.o. prezentovala centrum Matsuura MX -330. Jde o pětiosé vertikální obráběcí centrum. Společnost Matsuura byla totiž vždy průkopníkem vývoje těchto vertikálních obráběcích center. Proto se dá říci, že této společnosti se žádný globální výrobce v tomto oboru nevyrovná. Všechny stroje z řady této firmy jsou dostupné s širokou řadou konfigurací palet, vřeten, zásobníků, nástrojů a dokáží se přesně přizpůsobit firmám, které mají o nězájem. Jejich standardem je spolehlivost a výjimečně vysoký výkon. Své postavení v tomto oboru mají už 20 let. Používají se prakticky ve všech oborech po celém světě. Jde o bezkonkurenční provoz.

K předním americkým výrobcům CNC obráběcích strojů patří Haas Automation. Tyto stroje se vyznačují skvělým poměrem výkonu stroje, technickými parametry a dostupnou scenou. Jejich firmu opouští deně 60 vyrobených a prodaných strojů, což znamená každý rok 13 300 CNC strojů. Ceny jsou navíc zveřejněny on-line, což zaručuje poctivý přístup a transparentnost. Jde o vysoce spolehlivá řešení s nejnižšími dlouhodobými náklady a navíc je poskytována vysoká kvalita služeb. Starší stroje se také dobře prodávají, vyznačují se nejvyšší cenou při následném odprodeji použitého stroje. Haas Automation je největším výrobcem obráběcích strojů v západním světě a byl založen už v roce 1983 – soukromý vlastník. Pokrývá 65procentní podíl na americkém trhu pro VMC a 30 procent pro obráběcí centra. Má síť 170 distributorů v 80 zemích světa. Všechny vyrobené stroje si může zákazník nechat předvézt v předváděcí hale firmy. Samozřejmě k dispozici jsou náhradní díly a nástroje.

Nová generace obráběcích center Haas Automation je navržena s výjimečnou pevností. Vysokou přesností a teplotní stabilitou. Všechny odlitky byly optimalizovány metodou konečných prvků tak, aby dokázaly poskytovat maximální pevnost, lepší odvod třísek, odvod kapaliny a vyznačují se jednodušším servisem a údržbou. Vřetena mají kompaktní symetrickou konstrukci, která zajišťuje teplotní stabilitu a pevnost. Pětačtyřicetistupňová konstrukce CNC soustruhů výrazně zvyšuje prostor pro upínání nástrojů a zlepšuje odvod třísek. Strojaři si oblíbili i podavač tyčí této firmy, který poskytuje jednoduchý a efektivní způsob automatizace výrobních dílů na soustuzích Haas. Má vysoce odolnou, a přesto kompaktní konstrukci. To zvyšuje produktivitu a zefektivňuje obráběcí operace. Tento podavač tyčí je navržen a vyroben výhradně pro CNC obráběcí centra společnosti Haas Automation.

Vynikající konstrukcí jsou známy otočné stoly a děličky firmy Haas. Úplná řada otočných stolů obsahuje mnoho specializovaných zařízení, která jsou navržena pro maximální produktivitu. A to od vícehlavých děliček až po sklopné děličky a dvouosé sklopné stoly. Haas je stále jedničkou na cestě k vyšší produktivitě prostřednictvím automatizace.  Řízení nové generace NGC je nejnovější verzí k CNC strojům. Firma zdokonalila uživatelské rozhraní, které má nyní ucelenější a přehlednější navigaci, lepší konektivitu a zcela nový vizuální programovací systém. Pro snížení času potřebného pro nastavení stroje pak slouží bezdrátový intuitivní snímací systém. Funguje pomocí snadno použitelných šablon jako průvodce operátora procesem nastavení úlohy. Systém WIPS má schopnost definovat souřadnice nulových bodů obrobku, nastaví korekci délky nástroje a provádí kontrolu během výrobního procesu.

Na soustružnické automaty pro obrábění dílů, které vyžadují extrémní přesnost a kvalitu, se specializuje švýcarská firma TORNOS. Slouží k obrábění velice složitých dílů, ale i jednoduchých, a to v malých i velkých sériích. Tato společnost se věnuje mimo jiné produkci jednovřetenových CNC, dlouhootočných automatů pro díly s průměrem do 32 mm. Dále vícevřetenovým automatům s CNC nebo vačkovým řízením pro díly s průměrem do 32 mm. Nejproduktivnějším a nejvýkonnějším soustružnickým automatem na trhu je EvoDECO.  Vyznačuje se jedinečnou produktivitou díky čtyřem nezávislým nástrojovým systémům a flexibilitou modulárního systému nástrojů, který umožňuje produkci i těch nejsložitějších obrobků.

Teximp SA je mezinárodní obchodní společnost se zaměřením na prodej a servis CNC obráběcích strojů – soustruhů a obráběcích center.  S vlastními technologicko-servisními středisky v 8 zemích Evropy garantuje zákazníkům tu nejlepší lokální podporu. Firma má výhradní zastoupení v oblasti CNC frézovací ch strojů předních výrobců Haas Automation, Matsuura a SHW a v CNC soustružnických strojů firem Haas Automation, Nakamura-Tome a Tornos.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše