Mezinárodní strojírenský veletrh

Elektronika, automatizace a měřicí technika na MSV

Stabilně vysokou účast firem očekává obor elektronika, automatizace a měřicí technika, kde jsou přihlášeni vystavovatelé z České republiky, Slovenska, Německa, Itálie, Belgie, Litvy i Tchaj-wanu. Velmi silné zastoupení zde mají dodavatelé měřících systémů a přístrojů, kteří přivezou řadu novinek.

Příkladem je společnost SUBTER PLUS a její automatický optický přístroj pro kontrolu kvality DOSS Zehn. Novinka nabízí rychlý a efektivní způsob vyřazování vadných výrobků s eliminací lidského faktoru. Přístroj slouží ke kontrole rozměrů a povrchových vad různých, především lisovaných výrobků z plastu, pryže a kovu. Slovenská firma Robustech na MSV představí novou 3D optickou šablonu TubeInspect P8 od výrobce Aicon 3D Systems. Zařízení během přibližně 5 sekund změří ohýbané trubky a dráty prostřednictvím osmi kamer s vysokým rozlišením.

PRIMA BILAVČÍK vystaví robustní, odolný a velmi jednoduchý přístroj pro měření drsnosti Handysurf+ od japonského výrobce ACCRETECH, který má rozlišení 0.0007µm a hodí se pro širokou škálu aplikací. Další novinkou v této expozici bude nový skener V7 značky CMM Coord3, který umožňuje generovat dokonale čistá data pro reverzní inženýrství a poskytovat tak rychlé měření přímo v softwaru TouchDMIS. Návštěvníci zde uvidí také novou generaci kompaktních počítačových tomografů.

Z tradičních účastníků oboru elektronika, automatizace a měřicí technika nechybí firmy jako ABB, Carl Zeiss, DEL, FANUC Czech, Hexagon Metrology, Mitutoyo, Olympus, PBT Rožnov p. R., Siemens, Stäubli Systems, TM Technik nebo UNIS. Noví vystavovatelé přijedou vystavovat hlavně roboty a software pro strojírenství. Patří k nim firmy Agerit, Beckhoff Automation, Conrad Elektronic, DREAMland, Pilz Czech a Space Systems Czech, dále třeba litevská společnost Inovatyviu procesu sprendimai, slovenská BBI Int. nebo polská VS Technology Poland. Po více než deseti letech se na veletrh vrací významné firmy Pragolab ifm electronic. Tento výrobce měřicí techniky zaujme také formou prezentace: na MSV zaparkuje svůj speciální kamion s jedinečným designem.

Určitě nepřehlédnete ani expozici automatizační společnosti KUKA, která do Brna znovu přiveze vyhledávanou atrakci Robocoaster. Tento robot byl jako první schválen pro provoz s cestujícími a funguje jako kolotoč. Na jeho rameno je přimontována sedačka pro dvě osoby, na které zájemci zažijí akční jízdy s divokými otáčkami i odvážnými přemety. Ale samozřejmě to nebude hlavní exponát, společnost KUKA v Brně představí novou generaci své nejprodávanější produktové řady KR Quantec. Tyto roboty pracují i v horkém nebo agresivním prostředí a ve své třídě nabízejí nejvyšší nosnosti a dosahy na trhu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše