Mezinárodní strojírenský veletrh

Francouzské součástky do letadlových lodí i raketoplánů se představí na veletrhu MSV v Brně

Kuličkové teleskopické lišty pro letadlové lodě, těsnění pro jaderné elektrárny, technologie pro vstřikování plastů, mobilní systémy pro třískové hospodářství a recyklaci řezných kapalin nebo NC stroje na ohýbání drátů a trubek. Nejmodernější technologie z Francie se představí na 17. ročníku Francouzského pavilonu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Pořadatelem Francouzského pavilonu s 13 vystavovateli a výstavní plochou přes 250 m2 je Francouzsko-česká obchodní komora. V úterý 8. října od 16 hodin proběhne přímo mezi stánky v pavilonu V42 a V43 Francouzsko-italsko-český koktejl.

„Vzájemný obchod mezi Francií a Českou republikou již několik let roste. V roce 2018 dosáhla vzájemná obchodní výměna nového rekordu ve výši 12,5 miliardy eur, tedy o téměř 9 % více než v roce předchozím. Francie je tak pro ČR nadále nejvýznamnějším exportním trhem bez společné hranice. Přímé zahraniční investice z Francie představují téměř 8 % z celkového objemu investic v ČR,“ uvedl Michal Macko, obchodní ředitel a jednatel Francouzsko-české obchodní komory.

Vysoce výkonná těsnění společnosti Technetics se používají v kritických oblastech jako je jaderný průmysl a
oil & gas nebo ve vesmírných programech. V letadlových lodích několika mocností se používají teleskopické kuličkové lišty firmy Chambrelan, které unesou až 1,5 tuny. Vývoj a výrobu CNC strojů pro ohýbání drátů a trubek na zakázku nabízí Numalliance, která jeden vzorový stroj přivezla také do Brna. Dráty a výroba pružin jsou také předmětem zájmu firmy Lachant Spring CZ, která má výrobu na okraji Prahy.

Ojedinělou technologii na zpracování kovových třísek z obrábění a recyklaci řezných kapalin společně vyvinuly firmy SFH a Tegamo, vystavující v rámci Francouzského pavilonu na stánku P 135. V pavilonu G1 jsou hned tři francouzské plastikářské společnosti: ABI Profils, Codexpro a Manuthiers.

Mezi vystavovateli jsou vedle větších i menších technologických firem také poskytovatelé služeb, kteří jsou hrdí na své francouzské kořeny. S nedostatkem pracovních sil vám ochotně poradí Synergie, která na veletrhu oficiálně představí svou novou značku pro prémiový recruitment S&you. Synergie je partnerem koktejlu, stejně jako Total Česká republika, specialista na průmyslové oleje a maziva. Total na veletrhu představí také nové průmyslové mazivo Folia, šetrné k životnímu prostředí.

Průmyslový region Auvergne-Rhône-Alpes

Velmi silné zastoupení mezi vystavovateli má letos francouzský region Auvergne-Rhône-Alpes. Z okolí známých měst jako Lyon, Grenoble nebo Saint-Étienne je na Francouzském pavilonu letos šest vystavovatelů, tedy prakticky polovina. Tento francouzský region a Česká republika mají mnoho společného: velmi podobnou rozlohu i počet obyvatel, lva ve znaku (ten francouzský má pět ocasů) a hlavně zaměření na průmysl. Na jaře se v Lyonu konal největší francouzský průmyslový veletrh Global Industrie, který se pro rok 2020 přesouvá do Paříže. Zástupce veletrhu můžete také potkat na Francouzském pavilonu a domluvit si účast na Global Industrie 2020 na přelomu března a dubna.

ABI Profils

www.abiprofils.cz

Extruze a koextruze technických plastových profilů a trubek.

Codexpro

www.codexpro.com

Návrh, vývoj a výroba nástrojů a forem pro vstřikování plastu. Vývoj plastových dílu.

Francouzsko-česká obchodní komora

www.chambre.cz

Poradenství a služby českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Podnikatelský inkubátor v Praze a Brně.

Global Industrie
Paris 2020

global-industrie.com

31. března – 3. dubna 2020 – Paříž, místo setkání globálního průmyslu.

Chambrelan

www.chambrelan.cz

Průmyslové teleskopické kuličkové lišty a lineární kolejnicová vedení.

Lachant spring cz

www.lachantspring.com

Koncepce a výroba pružin z drátu a plochých pružin, obchod s drátem.

Manuthiers

www.manuthiers.com

Specialista na vstřikování plastových dílu, včetně dvoukomponentního vstřikování a zastřikování. Inovace s tradicí od roku 1958.

Numalliance

www.numalliance.com

Vývoj, výroba a prodej CNC strojů pro ohýbání A formování drátů, trubek a pásů, včetně dodatečných operací.

SFH

www.sfh.fr

Vývoj a výroba strojů na recyklaci kovových třísek z obrábění a zpětné získávání řezných kapalin.

Synergie S&you

www.synergie-recruitment.cz

Kompletní nabídka v oblasti HR služeb pro průmyslové podniky a logistické firmy. Pronájem pracovních sil do výrobních provozů, logistiky, skladovacích a operátorských center.

Tegamo Czech

www.tegamo.cz

Dodavatel čisticích, recyklačních a dalších technologií pro průmysl, včetně jejich obsluhy a údržby.

Technetics Group

www.technetics.com

Vývoj a zakázková výroba vysoce výkonných těsnění pro použití v kritických oblastech, jako je jaderný průmysl, oil & gas a další.

Total Česká republika

www.total.cz

Průmyslové oleje, plastická maziva a speciální kapaliny.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše