Mezinárodní strojírenský veletrh

Fronius si na veletržní středu připravil exkluzivní autogramiádu s truckovým závodníkem Davidem Vršeckým

Společnost, která dnes stojí na technologiích pro svařování, v roce 1945 začala s nabíjením autobaterií. Kromě autogramiády Vršeckého v pavilonu G2 představí hlavně svoje novinky a inovace.

David Vršecký je český čtyřiačtyřicetiletý automobilový závodník z Roudnice nad Labem soutěžící v kategorii trucků, tedy závodních tahačů (truck racing) za Buggyra International Racing Systém. Vršecký je v současnosti dvojnásobný mistr Evropy, šampion India a trojnásobný držitel čínského titulu.

Autogramiáda se uskuteční 9. října od 14:00 do 16:00 na stánku společnosti Fronius Česká Republika v pavilonu G2.

Firma začala psát svoji historii v roce 1945 s nabíjením autobaterií. „To tehdy vůbec nebylo samozřejmostí. S tím se však Günter Fronius nechtěl smířit a začal opravami elektrických přístrojů a konstrukcí svého prvního nabíjecího přístroje využívajícího 50Hz technologii,“ řekla za Fronius Markéta Búřilová.

V roce 1950 Günter Fronius rozšířil svoje výrobní portfolio o svařovací transformátory. Na tomto technologickém základě vyrostla společnost Fronius během následujících desetiletí ve středně velký podnik.

V geografické a technologické expanzi se pokračuje dodnes. Společnost Fronius je dnes zastoupena ve 28 zemích dceřinými společnostmi a ve více než 60 zemích prodejními partnery a reprezentanty a je uznávána jako inovační a technologická jednička.

Kromě Davida Vršeckého přiveze Fronius Česká republika na brněnské výstaviště samozřejmě svoje novinky a inovace. Zde jsou základní fakta o prezentaci.

TPS/i Steel Edition – optimalizováno pro ruční svařování oceli

Systém TPS/i Steel Edition nabízí všechny způsoby použití optimalizované pro svařování oceli. Řada Steel Edition nabízí více než 100 charakteristik pro ocel při použití standardního a impulzního oblouku.

Výsledek

  • vhodná charakteristika pro všechny způsoby použití oceli
  • možnost svařování ocelových plechů s tloušťkou již od 1 mm
  • TPS/i Steel Edition nabízí optimalizované charakteristiky pro zpracování nelegovaných a nízkolegovaných ocelí. Kromě toho jsou k dispozici charakteristiky pro nejběžnější plyny a přídavné materiály (plné a trubičkové dráty do 1,6 mm).

TPS 600i – systém pro vysokovýkonné použití

Přístroj TPS 600i svařuje v trvalém provozu se 100% dovoleným zatížením v rozsahu výkonu 400 až 500 ampérů a je tak klíčem k vyšší produktivitě. Odtavný výkon 13 kg/h umožňuje rychlejší svařování. Díky silnějšímu výkonovému dílu lze zařízení využít ke svařování s vysokým výkonem v trvalém provozu a bez ohledu na vysoké okolní teploty.

TRANSSTEEL 2200/2700/3500C – série multiprocesních svařovacích zdrojů

Ať už na staveništi nebo v dílně, zemědělském provozu, kovozpracujícím průmyslu nebo při montážích, opravách či údržbě – série multiprocesních přístrojů TransSteel zvládá MIG/MAG, TIG i svařování obalenou elektrodou na stejně vysoké úrovni.

Mnoho možností použití

  • pro 5 materiálů (ocel, AlMg, AlSi, CuSi, CrNi)
  • tloušťka materiálu 0,3–8 mm
  • možnost použití 7 různých směsí plynů
  • 6 různých průměrů drátu

Další aktuality z veletrhu