Mezinárodní strojírenský veletrh

Fronius si na veletržní středu připravil exkluzivní autogramiádu s truckovým závodníkem Davidem Vršeckým

Společnost, která dnes stojí na technologiích pro svařování, v roce 1945 začala s nabíjením autobaterií. Kromě autogramiády Vršeckého v pavilonu G2 představí hlavně svoje novinky a inovace.

David Vršecký je český čtyřiačtyřicetiletý automobilový závodník z Roudnice nad Labem soutěžící v kategorii trucků, tedy závodních tahačů (truck racing) za Buggyra International Racing Systém. Vršecký je v současnosti dvojnásobný mistr Evropy, šampion India a trojnásobný držitel čínského titulu.

Autogramiáda se uskuteční 9. října od 14:00 do 16:00 na stánku společnosti Fronius Česká Republika v pavilonu G2.

Firma začala psát svoji historii v roce 1945 s nabíjením autobaterií. „To tehdy vůbec nebylo samozřejmostí. S tím se však Günter Fronius nechtěl smířit a začal opravami elektrických přístrojů a konstrukcí svého prvního nabíjecího přístroje využívajícího 50Hz technologii,“ řekla za Fronius Markéta Búřilová.

V roce 1950 Günter Fronius rozšířil svoje výrobní portfolio o svařovací transformátory. Na tomto technologickém základě vyrostla společnost Fronius během následujících desetiletí ve středně velký podnik.

V geografické a technologické expanzi se pokračuje dodnes. Společnost Fronius je dnes zastoupena ve 28 zemích dceřinými společnostmi a ve více než 60 zemích prodejními partnery a reprezentanty a je uznávána jako inovační a technologická jednička.

Kromě Davida Vršeckého přiveze Fronius Česká republika na brněnské výstaviště samozřejmě svoje novinky a inovace. Zde jsou základní fakta o prezentaci.

TPS/i Steel Edition – optimalizováno pro ruční svařování oceli

Systém TPS/i Steel Edition nabízí všechny způsoby použití optimalizované pro svařování oceli. Řada Steel Edition nabízí více než 100 charakteristik pro ocel při použití standardního a impulzního oblouku.

Výsledek

  • vhodná charakteristika pro všechny způsoby použití oceli
  • možnost svařování ocelových plechů s tloušťkou již od 1 mm
  • TPS/i Steel Edition nabízí optimalizované charakteristiky pro zpracování nelegovaných a nízkolegovaných ocelí. Kromě toho jsou k dispozici charakteristiky pro nejběžnější plyny a přídavné materiály (plné a trubičkové dráty do 1,6 mm).

TPS 600i – systém pro vysokovýkonné použití

Přístroj TPS 600i svařuje v trvalém provozu se 100% dovoleným zatížením v rozsahu výkonu 400 až 500 ampérů a je tak klíčem k vyšší produktivitě. Odtavný výkon 13 kg/h umožňuje rychlejší svařování. Díky silnějšímu výkonovému dílu lze zařízení využít ke svařování s vysokým výkonem v trvalém provozu a bez ohledu na vysoké okolní teploty.

TRANSSTEEL 2200/2700/3500C – série multiprocesních svařovacích zdrojů

Ať už na staveništi nebo v dílně, zemědělském provozu, kovozpracujícím průmyslu nebo při montážích, opravách či údržbě – série multiprocesních přístrojů TransSteel zvládá MIG/MAG, TIG i svařování obalenou elektrodou na stejně vysoké úrovni.

Mnoho možností použití

  • pro 5 materiálů (ocel, AlMg, AlSi, CuSi, CrNi)
  • tloušťka materiálu 0,3–8 mm
  • možnost použití 7 různých směsí plynů
  • 6 různých průměrů drátu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše