Mezinárodní strojírenský veletrh

Jak zapojit český průmysl do projektu termojaderného reaktoru ITER?

Nejsou to jen stroje, za čím na brněnské výstaviště míří desetitisíce návštěvníků. Velkou zajímavostí letošního 61. ročníku MSV je například seminář věnovaný jaderné energetice a průmyslovým možnostem v rámci realizace fúzního reaktoru ITER na jihu Francie.

Seminář ITER Industry Day poskytne nejen informace o projektu experimentálního fúzního reaktoru ITER v Cadarache, ale i o možnostech a příležitostech pro český průmysl při dodávkách a kontraktech pro jeho výstavbu. Seminář se bude konat v pondělí 7. října 2019 od 13 hodin v pavilonu P, sál P1.

Že půjde o věc významnou, dosvědčují účastníci konference, přijede například generální ředitel ITER Bernard Bigot či Massimo Garribba, zástupce generálního ředitele pro energetiku Evropské komise.

ITER Industry Day připravuje Petr Březina, český zástupce ILO (Industrial Liaison Officers spadající pod evropskou organizaci Fusion For Energy, F4E). „Styčným důstojníkem“ s průmyslovými podniky se stal na základě svých zkušeností z Centra výzkumu Řež, prestižního ústavu zabývajícího se jadernou energetikou. Seminář bude otevřený, není třeba se na něj předem registrovat.