Mezinárodní strojírenský veletrh

Neuron soundware předvede v expozici Digitální továrna 2.0 při MSV svá diagnostická řešení na bázi zvuku

Dosud největší ukázkou digitální transformace v českém průmyslu bude na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně speciální expozice v pavilonu A1 s názvem Digitální továrna 2.0. A Neuron soundware tentokrát bude při tom. Ptáte se proč? Baví nás průmysl, máme rádi stroje, ale ze všeho nejvíc milujeme zvuk, který stroje produkují. Jsme experti na nahrávání zvuku v průmyslu a jeho zpracování pomocí metod umělé inteligence.

Neuron soundware vyvíjí a implementuje systémy prediktivní údržby, které pomáhají odhalit mechanické poruchy strojů ještě před tím, než se významně projeví a naruší provoz – systém ze zvuku predikuje opotřebení klíčových komponent tak, aby mohl být včas plánován servis, čímž zvyšuje dostupnost strojů, zlepšuje jejich zdraví a prodlužuje jejich životnost.

„Nový koncept Digitální továrny při MSV nás zaujal. Je vidět snaha BVV lépe propojit technologické firmy s průmyslovými, a podpořit tak digitalizaci a průmyslové inovace. Myslím, že na MSV se letos budou prezentovat ve větší míře než v minulosti i české startupy. V expozici Digitální továrna 2.0 nechybí startup zóna, otevřené konferenční fórum, je vyhrazen prostor pro obchodní schůzky a dostupná je i networkingová aplikace,“ shrnuje důležité benefity, které pomáhají se mladým technologickým firmám prosadit, Martin Kubáň, Project & Marketing Manager z Neuron soundware.

Audio diagnostická technologie firmy Neuron soundware zahrnuje hardwarovou část – sensory, mikrofony a nahrávací hardware nBox a nCard, ale také softwarovou a machine learningovou část. Princip automatizovaného zpracování zvuku a algoritmické detekce poruch firma představí veřejnosti na názorném demonstrátoru. Ten obsahuje dva malé elektromotory, přičemž v jednom je nasimulováno zvýšené opotřebení ložiska. Vytrénovali jsme neuronovou síť a připravili vizualizační dashboard, a návštěvníci tak uvidí v reálném čase, jak neuronová síť dokáže během pár sekund rozpoznat, zda sensor snímá zdravý motor, poškozený motor, případně jiný zvuk.

Detekci poruchy předvedeme pomocí algoritmu spuštěném přímo na IoT zařízení nBox – tzv. edge computing, nebo můžeme využít mobilní nahrávací systém nCard – tj. nahrát audio vzorek motoru přes mobilní aplikaci Neuron soundware, odeslat ho k analýze a během několika sekund získat vyhodnocení stavu motoru na mobil z algoritmu paralelně běžícím v cloudu.

Šedesátý první ročník Mezinárodního strojírenský veletrh se koná ve dnech 7. až 11. října 2019 v Brně a Neuron soundware Vás srdečně zve na svůj stánek A07. Technologie Neuron soundware monitoruje kompresory, motory, turbíny, průmyslové pumpy, roboty, kogenerační jednotky, jeřáby a další stroje a zařízení a využívají ji významní klienti jako jsou Škoda Auto, Airbus, Siemens, MVV Energie, Mercedes-Benz nebo LG. V červnu 2019 firma získala od investorů Inven Capital a Lead Ventures téměř 150 milionů korun na další rozvoj technologie, týmu a mezinárodní expanzi.

Další informace:  www.neuronsw.com

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše