Mezinárodní strojírenský veletrh

Od Baskicka po Čínu: celý svět vystavuje v Brně

Na MSV každý rok míří firmy z nejméně tří desítek zemí a ani letos tomu nebude jinak. Z více než 1 600 vystavovatelů bude polovina zahraničních a lídři světového trhu do Brna přivezou to nejlepší ze své nabídky – od supervýkonných obráběcích strojů až po průmyslové roboty poslední generace.

Nejvíce zahraničních vystavovatelů přijede opět z Německa, odkud jsou ohlášeny také dvě tradiční oficiální účasti zaštítěné spolkovými zeměmi. Větší z nich v počtu 15 firem chystá Bavorsko, druhý stánek „Mitteldeutschland“ s pěti firmami reprezentují země Sasko, Sasko-Anhaltsko a Durynsko.

Oficiální expozice připravují také ostatní sousedé České republiky. Slovensko se vrací do pavilonu V, kde pod hlavičkou Slovenské agentury pro rozvoj investic a obchodu SARIO obsazuje 260 m2, tj. dvojnásobek loňské plochy. Na oficiálním stánku vystavuje 25 slovenských firem a desítky dalších se zúčastní samostatně podle oboru svého působení. V pavilonu najdete také národní stánek Polska a tradičně rozsáhlou expozici Rakouska s nabídkou 15 firem.

Premiérové Maďarsko

Novinkou ročníku je oficiální expozice Maďarska na 100 m2 v pavilonu V. V novodobé historii MSV jde o premiérovou účast Maďarka na této úrovni. Navíc se v pavilonu G2 chystá další společná expozice 10 maďarských firem z různých oborů.

Rozlohu 100 m2 bude mít také stánek Baskické obchodní a investiční komory, kde se představí šest firem z různých oborů od automatizace až po logistiku. Baskicko je silný průmyslový region a na MSV vystavuje již poněkolikáté. Účast Itálie tradičně organizuje Italsko-česká smíšená obchodní a průmyslová komora, která přiveze sedm vystavovatelů.

Stejně tradiční je účast Francie zaštítěná Francouzsko-českou obchodní komorou, letos v počtu 11 firem. Z východní Evropy je ohlášena expozice Běloruské obchodní a průmyslové komory na ploše 100 m2. Téměř stejnou plochu by měla obsadit oficiální účast Ruska a dalších 200 m2 je vyhrazeno pro ruské regiony – Petrohrad a Leningradskou, Udmurtskou a Karelskou oblast.

Asijští tygři

Vedle evropských států v Brně budou zastoupeny také zámořské ekonomiky s globálním významem. Početnou účast opět chystá Indie, která už dvakrát byla partnerskou zemí MSV. Oficiální účast Číny organizuje společnost CMEC, která počítá se čtyřmi velkými stánky v pavilonech Z, G2, V a C. Představí se v nich hlavně firmy z provincií Guizhou a Zhejiang. Oficiální účast Tchaj-wanu připravuje organizace na podporu rozvoje zahraničního obchodu TAITRA. V její expozici v pavilonu G2 se bude prezentovat 20 firem ze strojírenství i dalších průmyslových oborů.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše