Mezinárodní strojírenský veletrh

Pracujte kdykoliv, na čemkoliv a odkudkoliv. S řešením ORBIT 3D Workplace už se nemusíte omezovat pouze na svou kancelář!

Technologický pokrok – přenosný a nesvazující. I takto by se dal označit hlavní exponát 3D Workplace společnosti ORBIT. Firma s pětadvaceti lety zkušeností v Brně ukáže platformu určenou pro pro vývojáře, designéry či výpočtáře v oblastech CAD/CAM/CAE/BIM.

Zákazníci by uplatnění pro 3D Workplace hledali nejspíše ve větších designových firmách či u vývojářů nových technologií. Přitom vize této platformy najde využití v multimediálně ovládaném světě prakticky za každým datovým rohem. Její princip předvedou osobně IT specialisté v Brně na Mezinárodním strojírenském veletrhu už začátkem října. Vše přitom stojí na více než pětadvaceti letech zkušeností.

3D Workplace – tedy jednoduše vysvětleno, jako pracovní proces dostupný kdekoliv. Pro vývoj technologie, náčrty, komentování práce svých kolegů, provádění změn za pochodu a mnoho dalšího už nemusíte být v kanceláři nebo u notebooku s vysokým výkonem, jenž by utáhnul všechny spuštěné aplikace. Nyní totiž můžete pracovat na svém tabletu a dokonce i telefonu, protože tato platforma zjednodušila principy a těžká data převedla na vzdálené datové centrum (principiálně cloudové řešení).

Návštěvníci a zájemci si celou funkční platformu mohu vyzkoušet už na začátku října na MSV 2019. „3D Workplace je komplexní řešení pro doručování výkonu a aplikací v graficky náročných prostředích. Jeho základem je terminálová farma serverů, ze které se na koncová zařízení přenášejí pouze snímky obrazovky. Bez ohledu na platformu, typ zařízení a místo, kde se nacházíte“, říká Petr Čuda, Business Development Manager ORBITU.

Jinými slovy, je to jako byste si na svém telefonu mohli otevřít plnou verzi Adobe produktů jako je Photoshop či Premiere PRO, nebo třeba ArchiCAD, aplikaci pro stavaře a projektanty. ORBIT tedy přináší uživatelům pohodlí v jejich pracovních aplikacích a vysoké datové obrátky nechává běžet přes vzdálené přístupy. Celá platforma je primárně určena pro vývojáře, designéry či výpočtáře v oblastech CAD/CAM/CAE/BIM.

Digitalizace a zefektivnění vývoje je důvodem pro rozvoj a implementaci řešení pro flexibilní doručování výkonu a aplikací – tedy 3D Workplace. „V poslední době také nachází uplatnění v oblasti rostoucího trhu multimédií – produkce video obsahu, akcelerace virtuálních operačních systémů či přenosu video konferencí. Grafická akcelerace, za pomocí gridové technologie NVIDIA se stala nedílnou součástí také pro výpočty umělé inteligenci (AI) či produkce virtuální reality (VR/AR), kterou Vám dáme možnost si u nás, díky partnerství s HP a AMD také vyzkoušet,“ doplňuje Petr Čuda.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše