Mezinárodní strojírenský veletrh

S oblekem AIRSKIN není potřeba ochranných klecí

Jedním z exponátů, který vyhrál Zlatou medaili Mezinárodního strojírenského veletrhu v kategorii inovace v automatizační technice a Industry 4.0., je „oblek na robota“ AIRSKIN.

Jeho výrobcem je firma Blue Danube Robotics GmbH a vystavovatelem je firma ALTEG Bohemia s.r.o. Návštěvníci mohou exponát najít v pavilonu A2 na stánku 054.

Celý robot i uchopovací část je zakryta měkkým opláštěním, včetně upínacích a střihových ploch. V případě kolize mezi robotem a zaměstnancem nebo předmětem snímač kolize reaguje a okamžitě spustí nouzové zastavení robota. Společnost je schopna robota nainstalovat za 60 minut.

„Oblek AIRSKIN je univerzální. To znamená, že ho můžeme dát na různé modely. Záleží na přání zákazníka. Technologie funguje tak, že v momentě, kdy se kdekoliv dotknete obleku AIRSKIN, automaticky to zastavuje robota. Můžete si nastavit, zda to znamená pouze pauzu nebo plné zastavení,“ popsal oblek prodejní a projektový manažer Lukáš Beneš.

Hlavní myšlenkou obleku je zbavit se ochranných klecí při práci s roboty. „S oblekem AIRSKIN klece odpadají, pokud se správně přepracuje celé pracoviště. Robot tak může pracovat současně s člověkem, aniž by ho robot zranil nebo by mu ublížil,“ doplnil Beneš.

„Společnosti, které dříve kupovaly svařovací automaty a podobně, se dnes ve výrobním procesu posouvají dál. Hodně zákazníků dnes hledí na to, aby vše dobře vizuálně vypadalo. Dnes už neprodáváte jen značku, ale musíte i dobře vypadat. Povrchová úprava se zlepšuje a požadavky zákazníků jsou úplně někde jinde. Když už dnes člověk investuje do nějakého zařízení, chce, aby to dobře vypadalo. Požadavky jsou dnes hodně vysoké,“ popsal přání zákazníků prodejní a projektový manažer Richard Svrčina.

ALTEG Bohemia s.r.o. je technologickým a obchodním partnerem v oblasti pokročilých strojírenských technologií. Tím se rozumí například senzitivní robotika a logistika. Společnost se zaměřuje na flexibilní robotiku, speciální logistické technologie, vývoj nových speciálních technologií ve spolupráci s partnery, inovacemi a technologickým transferem a projektovým managementem technologických projektů.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše