Mezinárodní strojírenský veletrh

Společnost CATHEDRAL software představuje první krok k digitální továrně budoucnosti – konfigurátor výrobků „ArisCAT“

Současný trend digitalizace a s ní související automatizace výroby přinášejí výrazné změny v organizaci práce. Firma CATHEDRAL Software představí na MSV 2019 konfigurátor výrobků ArisCAT. Právě konfigurátory výrobků patří mezi zásadní technologie zaváděné v Průmyslu 4.0.

Firmy, které se skutečně zajímají o svůj budoucí rozvoj a modernizaci, musí zavádět inovace nejen do své výroby, ale také pokrývat inovacemi celý obchodně-výrobní proces. Jejich cílem je zrychlení a zefektivnění dodávky toho, co zákazník požaduje.

V mnohých případech je ale těžké přesně tyto požadavky popsat. A v mnohých případech ani samotný zákazník přesně neví, co chce. Obchodník, který pak připravuje cenovou nabídku, musí vytvářet několik verzí nabídky a zapojit do tohoto procesu i konstruktéra, případně další odborné pozice ve firmě. Úspěšnost těchto nabídek se v některých případech pohybuje jen v řádech jednotek procent, což samozřejmě pro firmu znamená obrovské náklady jen na prosté vytvoření nabídky.

Neblahou situaci může firmám vyřešit takzvaný konfigurátor výrobků. ArisCAT, vyvíjený společností CATHEDRAL Software, který je velkým pomocníkem všem lidem na nejrůznějších pozicích ve firměObchodník v něm rychle zadá zákaznické požadavky a konfigurátor mu vytvoří hned několik variantních nabídek pro zákazníka, včetně prodejní a nákladové ceny, což mu zajistí řídit velikost marže.

Zároveň mu zabudovanými kontrolami zajistí, aby nabízený výrobek byl vyrobitelný a splňoval technologické možnosti výroby. Dalším výstupem konfigurátoru výrobků jsou podklady pro technologa, a to materiálový kusovník nebo seznam již předdefinovaných výrobních operací pro případné kapacitní plánování výroby. Vedoucí výroby má díky návaznému produktu ArisCAT MES pod kontrolou CNC výrobní stroje i stav rozpracovanost výroby a reklamační technik díky IoT senzorům ví o problému dříve než zákazník.

Mimo vývoj a distribuce samotného konfigurátoru výrobků ArisCAT se prostějovská firma CATHEDRAL Software věnuje i integraci tohoto produktu do informačního systému HELIOS Orange. Pomocí integrovaného API rozhraní lze ale ArisCAT propojit i s dalšími řídícími systémy. V současné době intenzivně pracuje na integraci se systémy umělé inteligence pro plné pokrytí požadavků projektu Digitální továrny vyvíjené společností 33A+, s.r.o.

Mezi zákazníky společnosti patří zákazníci jak z České republiky, tak i ze Slovenské republiky, například například Žaluzie NEVA s.r.o., Alupra s.r.o., BohemiaFlex CS, s.r.o zabývající se výrobou žaluzií, rolet či markýz, dále také STROJON-výtahy s. r. o. zajišťující výrobu dveří do šachet a výtahů a mnozí další.

Budoucnost českých a slovenských strojírenských firem naleznete hned na začátku expozice Digitální stezka 2.0 v pavilonu A1, kde se nachází i stánek společnosti CATHEDRAL Software.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše