Mezinárodní strojírenský veletrh

Jak bude vypadat inteligentní pracoviště pro operátory, ukáže v Brně společnost ABB už za několik týdnů

Bdělost operátorů, předvídatelnost procesů ve výrobě nebo softwary s cloudovým uložištěm. ABB začátkem října představí v Brně na Mezinárodním strojírenském veletrhu novou řídící stanici a aplikace, které mají zefektivnit průmyslová odvětví. Návštěvnici naleznou stánek pod číslem 093 v pavilonu P nebo se mohou porozhlédnout v expozici „Digitální továrna“ v pavilonu A. Přivezenými exponáty budou Intelligent Extended Operator Workstation (EOW-i) nebo ABB Ability™ Digital Powertrain, u kterých chce švédsko-švýcarská nadnárodní korporace zviditelnit přínos průmyslu.

Poprvé na MSV, avšak s již s reálnými referencemi v České republice, představuje společnost inteligentní řídicí pracoviště – tedy Intelligent Extended Operator Workstation (EOW-i). EOW-i nabízí jedinečné ergonomické řešení pro řízení průmyslových procesů s rozšířenými digitálními funkcemi pro operátory. Zvyšuje efektivitu obsluhy, a v situacích kdy je třeba jednat, poskytuje vše na dosah ruky pro rychlé řešení.

Její výhody ocení pracovníci, kteří musí hlídat především více důležitých proměnných najednou. Stanice totiž poskytuje okamžité informace v přehledné podobě (např. vizualizaci procesu, diagnostiku, alarm). Díky tomuto zařízení zle dle zkušeností až 80% nežádoucích odstávek lze předvídat a eliminovat tak jejich dopad. „Důležitou funkcí EOW-i je také zajištění plné bdělosti operátorů, zvýšení jejich pozornosti a snížení únavy s ohledem na jejich fyzické i mentální zdraví,“ řekl manažer marketingu Miloš Stibal.

ABB Ability™ Digital Powertrain, další z předváděných exponátů na MSV, označuje řetězec zařízení k přenosu informací o stavu zařízení. Ty jsou osazena chytrými senzory, které posílají údaje o svém aktuálním stavu na cloud, kde jsou data dále vyhodnocena. O to se starají moderní předvídající nástroje. Propojení těchto služeb v celek se nazývá ABB Ability™ DIGITAL POWERTRAIN.

Každá část aplikace – frekvenční měnič, motor, ložiska či čerpadla popř. kompresor, posílají údaje o svém stavu na cloud. Operátorovi se pak zobrazují v jednoduchých přehledech a tabulkách. Jednotlivé produktové části celé aplikace, které fungují správně, jsou zobrazovány zeleně, žlutá indikuje potřebu kontroly, červená pak značí poruchu nebo jiný problém.

ABB je švédsko-švýcarská nadnárodní korporace s hlavním sídlem v Curychu, poskytující technologie pro energetiku a automatizaci. V roce 2010 se umístila na 124. místě v žebříčku časopisu Forbes. ABB je jednou z největších technologických společností a také konglomerát na světě.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše