REHAPROTEX

Florbal vozíčkářů ve čtvrtek 31. 10. v Emil sport aréně

Florbal vozíčkářů je atraktivní, technická a především kolektivní hra. Florbal vozíčkářů je ojedinělý tím, že hráčská družstva mohou být smíšená; společně mohou hrát muži i ženy. Hráči hrají na speciálních sportovních vozících, který je chrání před nárazy a převrácením. V rámci Emil sport arény se setkáte s týmem Bulldogs Brno, který je součástí České florbalové ligy vozíčkářů od roku 2011. Přijďte si ho vyzkoušet ve čtvrtek 31. 10. 2019 od 13 do 16 hodin do Emil sport arény.

Ve florbalu vozíčkářů proti sobě hrají dvě družstva, v každém pět hráčů v poli a brankář. Hrací plocha má rozměry 40 x 20 m (délka x šířka). Česká florbalová liga se hraje 3 x 15 minut. Hráči hrají na speciálních sportovních vozících, který je chrání před nárazy a převrácením.

Florbal vozíčkářů má zcela stejná pravidla jako florbalu nehendicapovaných až na pár dodatků jako je hraní pod vozíkem, možnost brankáře hrát s hokejkou nebo výška hraní vysoké hokejky. Je zakázán tvrdý kontakt s protihráčem: sekání, hákování, nadzvedávání hokejky, držení a úmyslné narážení do soupeřova vozíku.

V ČR zastřešuje tento sport Česká florbalová liga vozíčkářů. Účastní se jí 7 týmů z celé republiky a jeden polský. V základní skupině se hraje systémem každý s každým tři krát, a poté 6 nejlepších hrají play-off.

V rámci Emil sport arény se setkáte s týmem Bulldogs Brno, který je součástí České florbalové ligy vozíčkářů od roku 2011.

Tým Bulldogs Brno můžete sledovat na jejich Facebooku. O florbalové lize vozíčkářů se více dozvíte na webu České federace florbalu vozíčkářů www.florbalvozickaru.cz.

Přijďte se na florbal vozíčkárů podívat a vyzkoušet si ho ve čtvrtek 31. 10. 2019 od 13 do 16 hodin do Emil sport arény.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše