STYL

Brněnské výstaviště se už strojí do gala, bude patřit módě

Už v sobotu 24. srpna v Brně začínají veletrhy STYL a KABO. Kdo vlastní kamennou prodejnu nebo eshop a chce se v předstihu seznámit s módními trendy a novými kolekcemi, které se do distribuce dostanou až za půl roku, má skvělou příležitost. 54. mezinárodní veletrhy módy potrvají tři dny a vystavovatelé přivezou novinky více než pěti set značek oděvů, prádla, obuvi i kožené galanterie z jednadvaceti zemí světa.

Podíl přímých výrobců opět tvoří bezmála polovinu z přihlášených vystavovatelů. Ryze českých výrobců bude vystavovat 63 49 firem přiveze své kolekce úplně poprvé. Veletrh STYL tradičně obsadí největší pavilon P, kde 141 vystavovatelů z 15 zemí nabídne dámskou, pánskou a dětskou konfekci, volnočasovou módu, prádlo, doplňky, bižuterii a nebudou chybět ani dodavatelé metrového textilu a galanterie. Úplně poprvé se návštěvníci seznámí třeba se slovenskou oděvní značkou Jankiv Siblings, která se specializuje na design a výrobu plisovaných oděvů. Značku před dvěma lety založili bratr a sestra, kteří se nadchli technologií plisování, sami navrhují originální dámské a dětské oblečení a také ho vlastnoručně plisují. Veškerá výroba probíhá na Slovensku a výsledné designérské kousky si oblíbily majitelky v několika zemích včetně Itálie, Francie nebo USA.

Z domácích renomovaných firem vystavují například specialista na klobouky a jiné pokrývky hlavy Karpet nebo výrobci dámských oděvů Sophia Bohemia a Jopess fashion. Na český trh míří maďarská značka dámského spodního prádla, nočního prádla a plavek Poppy a po několika letech se na brněnský veletrh vrací známý slovenský výrobce prádla a dámské módy Favab. Pozornost si určitě zaslouží holandská značka dámské módy Geisha nebo italská značka ležérní mladé módy Devergo.

Za přírodními materiály do Austrálie

V sekci autorské tvorby a originální malosériové výroby DESIGN STREET se představí další nepřehlédnutelná značka. Příběh dámské módy Saffrine se pojí s vášní pro cestování, poznáváním nových kultur a také s respektem k přírodě. Butikovou značku Saffrine založil australský profesionální fotograf, je inspirovaná různými kulturami a zaujme fotografickými potisky. Jde o etickou módu, která pracuje s přírodními materiály jako hedvábí, bambus, organická bavlna nebo kašmír a ve výrobě sází na řemeslnou kvalitu. Značka Saffrine je součástí sílícího proudu, který volá po udržitelné módě a ekologickém přístupu k oblékání. Respekt k přírodě na veletrhu STYL zdůrazňuje nový obor ORGANIC/VEGAN, který zahrnuje oděvy a prádlo pro dospělé i děti z ekologických materiálů (bio bavlna, len, hedvábí, vlna, konopí, bambus a vlna).

Expozice obuvi a koženého zboží naleznou návštěvníci v sousedním pavilonu F. Celkem se na veletrhu KABO bude prezentovat 92 vystavovatelů z 13 zemí.

Nechybí mezi nimi Caprice, Gabor, Jana shoes, Konsorcium T+M, Marco Tozzi, S.Oliver, Wortmann a další. Široká bude nabídka dětské obuvi, kterou přivezou například firmy Catwalk Vertrieb, DDstep, HP Čechtín, IMAC, JONAP, Legero, Drago Style, Obutex ČR, Pegres obuv a Salamander. A také veletrh KABO se rozroste o obor VEGANSKÁ OBUV (veganská kůže, eco-mikrovlákna apod.).

Veletrhy proškolí vaše prodavače

Doprovodný program veletrhů STYL a KABO tentokrát cílí na odborný personál prodejen. O víkendu mohou vždy ve stejný čas navštívit unikátní profesionální přednášky plné know-how, které zlepší jejich prodejní dovednosti. V pavilonu P na téma „Chytrá kolekce“ se specialistkou na prodejní strategii z firmy Fashion Planet, Nikoletou Apostolu, která se bude zabývat problematikou sestavení kolekce v malých a středních prodejnách s módou. Dalším tématem budou materiály, ze kterých je oděv vyroben. Přednáška „Co ještě nevíte o materiálech, které nosíte“ mimo jiné uvede na pravou míru informace, jestli jsou některá vlákna skutečně přírodní, vč. jejich výroby nebo je to jen marketingový tah. V pavilonu F to bude miniškolení na téma „Jak prodávat doplňkový sortiment“, jehož partnerem je firma Torumia. Odborné přednášky jsou stejně jako vstup na veletrhy pro členy Klubu návštěvníků STYL a KABO a jejich doprovod zdarma. Pokud klubovou kartu ještě nemáte a podnikáte nebo pracujete v oboru textilního, oděvního, obuvnického a kožedělného průmyslu, můžete o ni požádat. Informace najdete na webových stránkách veletrhů.

Kdo z návštěvníků se těší na módní přehlídky, opět nebude zklamán. Každý veletržní den se na mole v pavilonu P uskuteční hned čtyři přehlídky jak dámské a pánské konfekce, tak kolekcí oděvních návrhářů. Střídat se budou dvě různé přehlídky, takže každý den proběhne dvakrát STYL SHOW I a dvakrát STYL SHOW II.

Součástí veletržního programu bude také slavnostní ceremoniál, který se v neděli odehraje v prostoru KABO LOUNGE v pavilonu F. Oficiálně budou vyhlášeni a odměněni vítězové 13. ročníku soutěže mladých designérů obuvi a kožené galanterie o Cenu Nadace Jana Pivečky.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše