KABO

ELLARTE: ručně šitá obuv ze Slovenska vyladěná s kabelkami

Slovenská výrobně-obchodní firma SALTRA navazuje na baťovské tradice a produkci obuvi v Bardějově. Jejím cílem je vyrábět a dodávat zákazníkům pěknou a zdravou dámskou, pánskou i dětskou obuv z přírodních materiálů (usně, vlna). V Brně na veletrhu KABO společnost představuje také značku dámské obuvi ELLARTE spolu s kabelkami, které firma prodává a které s obuví a dalšími doplňky tvoří kompletní sety.

„Naše firma pracuje už mnoho let s renomovanými zahraničními zákazníky, hlavně z Francie, Rakouska a Německa. To, co tu vidíte, reflektuje naše zkušenosti i dlouhodobou inspiraci na zahraničích trzích. Ale francouzská nebo italská noha je přeci jen trochu jiná a my chceme přenést trendy na domácí trh, ať už v barvách, stylech či liniích. Proto tu vystavujeme a přejeme si, aby potenciální zákazníci u nás našli něco zajímavého,“ říká Jozef Šalát, jednatel společnosti SALTRA, která se zabývá zahraničním obchodem v obuvnickém sektoru už od svého vzniku v roce 1999.

 

„Pro nás je důležité být zákazníkovi blíž, takže pracujeme trochu jiným stylem. Zákazník si u nás může vybrat z různých barev i materiálů, jestli chce boty hladké, lakované nebo potištěné. Ženy mají často problém sladit boty a kabelku, což je u nás vyřešeno tím, že umíme ze stejného materiálu vyrobit kompletní sadu. Jsme v tom velmi pružní, jakožto výrobci dokážeme přizpůsobit barvy i kombinaci různých typů materiálů podle zákazníkových preferencí. Nechceme používat žádné syntetické materiály a u dětské obuvi klademe opravdu velký důraz na zdravotní nezávadnost, kdy používáme zásadně bezchromové podšívky, činěné na přírodní bázi. Všechny stélky jsou anatomicky tvarované, samozřejmě kopyta a vše ostatní odpovídá evropským standardům,“ dodává Jozef Šalát, který se veřejně hlásí k základům obuvnické výroby Tomáše Bati.

„Jako firma fungujeme více než dvacet let, předtím jsme s částí mého týmu pracovali v JASu v Bardějově, kde jsme hodně vycházeli z Baťova způsobu práce, ať už z hlediska technologie, designu, kvality či organizace výroby. Myslím, že bychom se v našem odvětví měli více věnovat odkazu a tradicím, které nám Baťa v Česku a na Slovensku zanechal. Dvacet let jezdíme do Brna na veletrh jako návštěvníci, letos jsme tu poprvé jako vystavovatelé obuvi a i tady je hodně vidět, jak se doba v našem segmentu změnila. Jsem rád, že veletrh STYL a KABO ještě funguje a že jako výrobci můžeme konfrontovat svoje možnosti a porovnávat se s jinými výrobci, respektive obchodníky. Za to jsem vděčný a doufám, že to tak bude i nadále.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše