KABO

ELLARTE: ručně šitá obuv ze Slovenska vyladěná s kabelkami

Slovenská výrobně-obchodní firma SALTRA navazuje na baťovské tradice a produkci obuvi v Bardějově. Jejím cílem je vyrábět a dodávat zákazníkům pěknou a zdravou dámskou, pánskou i dětskou obuv z přírodních materiálů (usně, vlna). V Brně na veletrhu KABO společnost představuje také značku dámské obuvi ELLARTE spolu s kabelkami, které firma prodává a které s obuví a dalšími doplňky tvoří kompletní sety.

„Naše firma pracuje už mnoho let s renomovanými zahraničními zákazníky, hlavně z Francie, Rakouska a Německa. To, co tu vidíte, reflektuje naše zkušenosti i dlouhodobou inspiraci na zahraničích trzích. Ale francouzská nebo italská noha je přeci jen trochu jiná a my chceme přenést trendy na domácí trh, ať už v barvách, stylech či liniích. Proto tu vystavujeme a přejeme si, aby potenciální zákazníci u nás našli něco zajímavého,“ říká Jozef Šalát, jednatel společnosti SALTRA, která se zabývá zahraničním obchodem v obuvnickém sektoru už od svého vzniku v roce 1999.

 

„Pro nás je důležité být zákazníkovi blíž, takže pracujeme trochu jiným stylem. Zákazník si u nás může vybrat z různých barev i materiálů, jestli chce boty hladké, lakované nebo potištěné. Ženy mají často problém sladit boty a kabelku, což je u nás vyřešeno tím, že umíme ze stejného materiálu vyrobit kompletní sadu. Jsme v tom velmi pružní, jakožto výrobci dokážeme přizpůsobit barvy i kombinaci různých typů materiálů podle zákazníkových preferencí. Nechceme používat žádné syntetické materiály a u dětské obuvi klademe opravdu velký důraz na zdravotní nezávadnost, kdy používáme zásadně bezchromové podšívky, činěné na přírodní bázi. Všechny stélky jsou anatomicky tvarované, samozřejmě kopyta a vše ostatní odpovídá evropským standardům,“ dodává Jozef Šalát, který se veřejně hlásí k základům obuvnické výroby Tomáše Bati.

„Jako firma fungujeme více než dvacet let, předtím jsme s částí mého týmu pracovali v JASu v Bardějově, kde jsme hodně vycházeli z Baťova způsobu práce, ať už z hlediska technologie, designu, kvality či organizace výroby. Myslím, že bychom se v našem odvětví měli více věnovat odkazu a tradicím, které nám Baťa v Česku a na Slovensku zanechal. Dvacet let jezdíme do Brna na veletrh jako návštěvníci, letos jsme tu poprvé jako vystavovatelé obuvi a i tady je hodně vidět, jak se doba v našem segmentu změnila. Jsem rád, že veletrh STYL a KABO ještě funguje a že jako výrobci můžeme konfrontovat svoje možnosti a porovnávat se s jinými výrobci, respektive obchodníky. Za to jsem vděčný a doufám, že to tak bude i nadále.