GO a Regiontour

„Afriku máme zarytou v duši. Cesty klientům sestavujeme dle jejich přání a představ,“ říká majitelka CK Grand Afrika

Kde se nejlépe potápět bez davů turistů nebo jaké to je přespat na solné pláni pod nebem plným hvězd, se dozvědí návštěvníci veletrhu GO a Regiotour, kteří zamíří k expozici CK GRAND AFRIKA. O zajímavých místech, která stojí za navštívení v Africe, se rozpovídala majitelka a zkušená afrikanistka Pavlína Rojík Fulnečková.

Mohla byste shrnout, na co se mohou těšit návštěvníci veletrhu Go a Regiontour, kteří navštíví v lednu váš stánek?

Na našem stánku bude k dispozici téměř kompletní tým CK GRAND AFRIKA. V našem týmu jsou výhradně odborníci, kteří Afriku znají a mají ji také hluboko v srdci i duši. Pro návštěvníky mají nachystáno spoustu novinek a informací ohledně cestování do Afriky a Indického oceánu. Návštěvníci našeho stánku s nimi mohou prodiskutovat možnosti individuálního cestování, ale i zájezdů v malých skupinách s českým průvodcem do Afriky. Na rok 2020 představíme několik velmi zajímavých novinek. Během celého veletrhu bude na stánku k dispozici spolumajitel cestovní kanceláře Stanislav Rojík, produktový manažer, biolog, filmař a průvodce Matej Dolinay, bioložka, fotografka a průvodkyně Zuzana Dolinay a také průvodkyně Marcela Leitnerová. Já sama bohužel na veletrhu přítomná nebudu kvůli služební cestě do Indie.

Na veletrhu Go a Regiontour budete mít také přednášky. Na jaká témata budou zaměřené? 

Během veletrhu budeme mít přednášku s promítáním v neděli 19. ledna v čase 11:30-12:00 nazvanou Nejlepší safari v Africe, kterou si pro posluchače chystá náš kolega produktový manažer, biolog, průvodce a fotograf v jedné osobně Matej Dolinay. Ten jezdí pravidelně pro naši cestovní kancelář natáčet do Afriky (od Konga přes Tanzanii, Keňu, Ugandu, Jihoafrickou republiku, Namibii, Botswanu, Zimbabwe, Kamerun až po Madagaskar) a materiálu má opravdu mnoho, včetně záběrů z dronu. Návštěvníci se tedy určitě mají na co těšit.

Jaké zájezdy a na jaká místa jsou mezi klienty vaší cestovní kanceláře nejvyhledávanější? 

V současné době je mezi českými a slovenskými klienty stále nejpopulárnější východ Afriky, především zájezdy do Tanzanie a zájezdy do Keni. Dále pak jih Afriky, zejména zájezdy do Botswany, zájezdy do Namibie a zájezdy do Jihoafrické republiky a rovněž nesmíme zapomenout na zájezdy na Madagaskar, který čeští a slovenští klienti začínají stále více objevovat. Stále více se setkáváme se speciálními přáními naši klientů, ať už je to vysoce komfortní ubytování včetně ubytování v takzvaných tree lodges, luxusní kempování tzv. glamping, požadavek na minimum turistů, privátní lety letadly i helikoptérami, svatby a svatební cesty na míru a zajištění obřadů na speciálních místech (např. na vrcholu Kilimandžára), speciální typy safari – pěší, lodní, z horkovzdušného balónu, stopování nosorožců, lvů apod. Klienti poptávající cesty u nás, jsou čím dál náročnější na výběr destinace a na úroveň a kvalitu zážitků, nicméně u nás jsou s těmito požadavky zcela na správném místě. Celou cestu vždy připravujeme s klienty na míru podle jejich přání, představ a možností, což je v poslední době velice populární. Aktuálně tvoří podstatnou část našeho portfolia také business cesty, které rovněž připravujeme klientům na míru od A do Z.

Na jaké místo v Africe by se podle vás měl podívat každý? 

Vybrat jen jedno místo, které by bylo nejlepší, samozřejmě úplně nejde. Navíc Afrika je obrovský kontinent a není možné ji objevit během jedné cesty. Navíc také záleží na osobních preferencích každého člověka. Nicméně mám doporučení, co v Africe určitě neminout: tak například zdolat Stolovou horu v Kapském Městě, zažít úchvatné pěší safari v národním parku South Luangwa v Zambii, vidět slavnou velkou migraci zvěře v Keni, Tanzanii, ale také méně známější v Botswaně a Zambii. Mezi perličky patří noc na solné pláni Makgadikgadi pod širým nebem plným hvězd v takzvaných sky beds (postele s moskytiérou pod širým nebem) nebo projet luxusním vlakem napříč Afriku. Pro golfisty je neopakovatelným zážitkem odpal 19. jamky z pohoří Entabeni – na místo odpalu jsme dopraveni helikoptérou. Pro milovníky privátního cestování doporučuji vychutnat si duny pouště Namib úplně sami a milovníci endemické fauny si přijdou na své mezi lemury na Madagaskaru s biologem. Doporučuji se alespoň jednou za život vydat po stopách gorilích rodin v Ugandě, Rwandě nebo Kongu a také vystoupat na vrchol Kilimandžára - alespoň jednou ze šesti cest. Nezapomenutelným zážitkem je let horkovzdušným balónem nad africkými pláněmi s pozorováním velké migrace nebo expedice na koních za surikatami v poušti Kalahari. S námi ale stejně dříve či později zjistíte, že tento „wish list“ neboli seznam přání má nekonečně mnoho položek a každý rok narůstají další a další, neboť pro klienty objevujeme nové a nové zážitky a místa k objevování. (úsměv)

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše