Alfons Mucha: Dva světy

Slovanská epopej a sbírka plakátů

26. 05. - 31. 12. 2018 Datum konání
Výstaviště Brno Místo konání
Vstupy a parkování

Podrobnosti o akci

Slovanská epopej v Brně je světový unikát. Kombinuje dva světy Muchovy tvorby. Dva protipóly tvorby světoznámého secesního malíře – majestátní cyklus Slovanská epopej a jedinečnou sbírku plakátů. Brno se tak stává prvním místem, kde jsou k vidění propojené dva světy tohoto českého velikána. K výstavě devíti největších pláten z cyklu Slovanská epopej se přidala nejrozsáhlejší sbírka Muchovy plakátové tvorby. Vznikla tak unikátní výstava, která na světě nemá obdoby.

Celkem devět pláten Slovanské epopeje, z nichž většina má rozměr 8×6 metrů, je umístěno v hlavní lodi pavilonu H. Sbírka Richarda Fuxy, která čítá bezmála dvě stovky artefaktů, mezi něž se kromě plakátů řadí také dekorativní panó, kalendáře, reklamy na nápoje, průmyslové výrobky a nejrůznější společenské a kulturní události, pak je v prostoru pod galeriemi pavilonu. Od roku 2013, kdy byla sbírka vystavena v Obecním domě v Praze, se podstatně rozšířila. Návštěvníci tak v Brně uvidí řadu exponátů, které dosud nespatřily světlo světa.

Unikátní kombinace Muchova díla mohla vzniknout díky spolupráci Hlavního města Prahy jako majitele cyklu Slovanská epopej, statutárního města Brna, Veletrhů Brno a Nadačního fondu Richarda Fuxy, který spravuje sbírku plakátů.

Otevírací doba

Alfons Mucha: Dva světy

úterý–neděle 10.00–18.00
Přijďte připraveni s mobilní aplikací
app banner

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše