Alfons Mucha: Dva světy

Přijďte se přes léto zchladit a užít si unikátní výstavu Alfons Mucha: Dva světy

Brněnské výstaviště nabízí jedinečnou podívanou – spojení dvou světů secesního malíře Alfonse Muchy. Poprvé jsou na jednom místě k vidění plakáty a majestátní cyklus Slovanská epopej. Výstava, která se stala oblíbeným cílem nejen českých turistů, bude v Brně minimálně do konce roku. Vstupenky lze koupit on-line.

SPECIÁLNÍ AKCE V DOBĚ KONÁNÍ LÉTOFESTU
Chystáte se na Létofest? Pokud od pátku 3. 8. do neděle 5. 8. 2018 ukážete na pokladně pavilonu H vstupenku (náramek) z tohoto festivalu, máte vstup na výstavu Alfons Mucha: Dva světy jen za 200 korun. Podrobnosti najdete v aplikaci BVV.

Projít se mezi rozměrnými plátny a 150 plakáty českého secesního velikána, malíře Alfonse Muchy, mohou zájemci i během horkých dnů, kdy výstava potěší i příjemným chladem. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu a rezervovat si je lze online – během léta od úterý do neděle. Výstava se pro návštěvníky probouzí v 10:00 hodin a poslední prohlídka osvěží v 18 hodin.

Slovanská epopej není v Brně poprvé

Věděli jste, že Muchova tvorba není na brněnském výstavišti poprvé? „Muchova Epopej zde byla vystavena již v roce 1930. Výstava spojující dva světy byla zahájena v den, kdy náš areál oslavil 90. výročí od svého otevření,“ konstatuje generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Kvůli udržení klimatických podmínek i bezpečnosti j počet osob v pavilonu limitovaný. Na jednu prohlídku je kapacita 150 lidí. Hodinová prohlídka stojí 250 korun, zlevněné vstupné vychází na 200 korun. Rodinné vstupné připadá na 500 korun, přičemž dva dospělí s sebou mohou mít až 4 děti.

Součástí vstupenky je tištěný průvodce návštěvníka, který obsahuje výklad jednotlivých pláten. Lidé mohou zdarma využít i speciálního audioprůvodce, který je k dispozici v českém, anglickém a německém jazyce. „Průvodce funguje skrze aplikaci BVV Trade Fairs, kterou si návštěvník zdarma stáhne do chytrého telefonu. Potřebuje si přinést pouze sluchátka, případně si je může na místě za padesát korun koupit,“ doplňuje Smetana. Muchovy autentické popisy výjevů na plátnech namluvil známý brněnský herec Zdeněk Junák.

Slovanská epopej, která do Brna zamířila po 88 letech, vyžaduje i speciální podmínky v hale. „Instalace výstavy zabrala několik týdnů. Před převozem pláten jsme museli pavilon vybavit moderní vzduchotechnikou, díky které bude možné udržet odpovídající klimatické podmínky, a bezpečnostním systémem. Po obvodu pavilonu jsme postavili devět stěn, na která budou plátna zavěšena. Prostor haly s plátny působí naprosto majestátním dojmem, který nelze popsat ani zprostředkovat na fotografiích. Jsem si jistý, že pro každého návštěvníka bude expozice naprosto fascinujícím zážitkem,“ konstatuje Kuliš.

Výstavu Slovanské epopeje připravila Galerie hlavního města Prahy, která má toto rozměrné dílo ve správě a připravila také její výstavu v Tokiu, kde se díky tamní návštěvnosti stala třetí nejnavštěvovanější výstavou roku 2017 na světě.

Celkem devět pláten Slovanské epopeje, z nichž většina má rozměr 8x6 metrů, je umístěno v hlavní lodi pavilonu H. Sbírka Richarda Fuxy, která čítá bezmála dvě stovky artefaktů, mezi něž se kromě plakátů řadí také dekorativní panó, kalendáře, reklamy na nápoje, průmyslové výrobky a nejrůznější společenské a kulturní události, návštěvníci najdou v prostoru pod galeriemi pavilonu. Výstava v Brně zůstane minimálně do konce roku. Hlavním partnerem výstavy je Česká spořitelna.

Rezervace vstupenek zde: https://ticbrno.cz/predprodej/titul-alfons-mucha-dva-svety

Webové stránky: mucha.brno.cz

Foto: archiv BVV, TIC Brno a Galerie hlavního města Prahy

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše