ANIMAL TECH

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Doprovodný program

neděle 05.09.2021
09:00 - 18:00

Pavilon P přízemí

Stálý doprovodný program

Expozice skotu
Místo konání: pavilon P

Včelařská výstava
Místo konání: pavilon F

Expozice koní
Místo konání: pavilon F

Expozice ovcí, koz a prasat
Místo konání: pavilon P

Ukázky zpracování vlny, dílnička pro návštěvníky
Místo konání: pavilon P, stánek 106

Zemědělství žije!
Místo konání: stánek Zemědělského svazu ČR

Výstava O krávě
Místo konání: pavilon P

Ukázky plemen skotu tyrolský šedý, normandský skot
Místo konání: pavilon P, předvadiště dojeného skotu

09:30 - 17:30

Pavilon F přízemí

Jezdecký program a ukázky využití koní

KOLBIŠTĚ

9.30–11.30 Chovatelské ukázky plemen koní
11.30–17.30 Jezdecký program a ukázky využití koní

Ukázky:
– ukázka práce Jízdní policie Brno,
– ukázka koňského póla,
– předvedení klisny Orphée des Blins – trojnásobná vítězka Velké pardubické steeplechase crosscountry,
– Národní hřebčín Kladruby nad Labem ukázka čtyřspřeží a jezdecká ukázka starokladrubských hřebců,
– ukázky westernových disciplín - plemena appaloosa, quarter horse, paint horse,
– mountain trail a working race - ukázky soutěží na přírodních překážkách,
– jezdecké ukázky fríských koní,
– jezdecká ukázka plemene paso fino colombiano,
– vozatajské ukázky - welsh pony, hafling,
– ukázka využití a práce chladnokrevných koní,
– skoková a vozatajská ukázka minihorse,
– čtverylka koní Kinských,
– jezdecká ukázka fjordských koní,
– ukázky dostihů dětí na shetlandských ponících,
– kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team,
– jezdecká ukázka islandských koní,
– přirozená komunikace a jezdecká ukázka plemene Shagya arab,
a další.

KRUHOVKA

9.30–11.30 Ukázky výcviku koní
11.30–12.00 Vožení dětí na koních
12.00–12.30 Ukázky komunikace s koněm
12.30–13.30 Ukázky výcviku koně
13.30–14.00 Vožení dětí na koních
14.00–14.30 Ukázky komunikace s koněm
14.30–15.00 Equipoint – komunikační hra pro diváky
15.00–16.00 Ukázky výcviku koně
16.00–16.30 Vožení dětí na koních
16.30–17.30 Ukázky výcviku koně

10:00 - 17:00

Pavilon P přízemí / Předvadiště ovcí, koz a prasat

Program na předvadišti ovcí, koz a prasat

– Ukázky zpracování vlny – po celý den v expozici přadlenek.
– Dílnička pro návštěvníky – po celý den v expozici přadlenek.
– Ukázka výroby sýra – v průběhu dne.
– 10.00–10:30: Komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz.
– 10.30–11.00: Komentovaná ukázka střiže ovcí (předvadiště).
– 11.00: Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu.
– 11.00–11.30: Módní přehlídka v expozici přadlenek.
– 11.30–12.00: Soutěž pro návštěvníky – hlasování o nejlepší model přehlídky a následné vylosování hlasujícího, který získává poukaz na kurz zpracování vlny v Nedělní škole řemesel ve Stránském (expozice přadlenek).
– 12.15–12.45: Vlnohrátky (předvadiště).
– 13.00–14.00: Workshop pro návštěvníky: Plstěná květina (expozice přadlenek).
– 13.00–14.00: Předvádění prasat.
– 14.15–15.30: Přehlídka ovčáckých a pasteveckých plemen psů s odborným výkladem (předvadiště).
– 16.00: Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu.
– 16.00–16.30: Komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz.
– 16.30–17.00: Komentovaná ukázka střiže ovcí (předvadiště).

pondělí 06.09.2021
09:00 - 18:00

Pavilon P přízemí

Stálý doprovodný program

Expozice skotu
Místo konání: pavilon P

Včelařská výstava
Místo konání: pavilon F

Expozice koní
Místo konání: pavilon F

Expozice ovcí, koz a prasat
Místo konání: pavilon P

Ukázky zpracování vlny, dílnička pro návštěvníky
Místo konání: pavilon P, stánek 106

Zemědělství žije!
Místo konání: stánek Zemědělského svazu ČR

Výstava O krávě
Místo konání: pavilon P

Ukázky plemen skotu tyrolský šedý, normandský skot
Místo konání: pavilon P, předvadiště dojeného skotu

09:30 - 17:30

Pavilon F přízemí

Jezdecký program a ukázky využití koní

KOLBIŠTĚ

9.30–11.30 Chovatelské ukázky plemen koní
11.30–17.30 Jezdecký program a ukázky využití koní

Ukázky:
– předvedení klisny Orphée des Blins – trojnásobná vítězka Velké pardubické steeplechase crosscountry,
– Národní hřebčín Kladruby nad Labem ukázka čtyřspřeží a jezdecká ukázka starokladrubských hřebců,
– ukázky westernových disciplín – plemena appaloosa, quarter horse, paint horse,
– mountain trail a working race – ukázky soutěží na přírodních překážkách,
– jezdecké ukázky fríských koní,
– ukázka soutěže Working Equitation,
– jezdecká ukázka plemene paso fino colombiano,
– vozatajské ukázky – welsh pony, hafling,
– ukázka využití a práce chladnokrevných koní,
– skoková a vozatajská ukázka minihorse,
– čtverylka koní Kinských,
– jezdecká ukázka fjordských koní,
– ukázky dostihů dětí na shetlandských ponících,
– kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team,
– jezdecká ukázka islandských koní,
– přirozená komunikace a jezdecká ukázka plemene Shagya arab,
a další.

KRUHOVKA

9.30–11.30 Ukázky výcviku koní
11.30–12.00 Vožení dětí na koních
12.00–12.30 Ukázky komunikace s koněm
12.30–13.30 Ukázky výcviku koně
13.30–14.00 Vožení dětí na koních
14.00–14.30 Ukázky komunikace s koněm
14.30–15.00 Equipoint – komunikační hra pro diváky
15.00–16.00 Ukázky výcviku koně
16.00–16.30 Vožení dětí na koních
16.30–17.30 Ukázky výcviku koně

10:00 - 17:00

Pavilon P přízemí / Předvadiště ovcí, koz a prasat

Program na předvadišti ovcí, koz a prasat

– Ukázky zpracování vlny – po celý den v expozici přadlenek.
– Dílnička pro návštěvníky – po celý den v expozici přadlenek.
– Ukázka výroby sýra – v průběhu dne.
– 10.00–10.30: Komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz.
– 11.00: Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu.
– 12.15–12.45: Vlnohrátky (předvadiště).
– 13.00–14.00: Workshop pro návštěvníky: Předení pomocí vřetánky (expozice přadlenek).
– 13.00–14.00: Předvádění prasat.
– 16.00–16.30: Komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz.
– 16.00: Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu.

úterý 07.09.2021
09:00 - 17:00

Pavilon P – Sál P1

10. Středoevropský veterinární kongres se zaměřením na hospodářská zvířata

990 Kč on-line / 990 Kč na místě Posledních 26 vstupenek

8.00–9.00 Registrace, pavilon P – sál P1 (1. patro)

9.00–12.15 Dopolední program (předsedající MVDr. Eva Šuláková)
9.00–9.10 Úvodní slovo BVV
9.10–9.20 Úvodní slovo presidenta KVL SR MVDr. Ľubomíra Kráľa
9.20–9.30 Úvodní slovo presidentky KVL ČR MVDr. Petry Šinové
9.30–10.00 prof. MVDr. Jozef Bíreš, DrSc. – Aktuální zdravotní situace zvířat na Slovensku
10.00–10.30 MVDr. Zbyněk Semerád – Nová legislativa vyplývající z legislativního rámce pro zdraví zvířat – Nařízení EP a Rady 2016/429
10.30–10.45 Přestávka
10.45–11.15 MVDr. Judita Hederová, Ph.D. – Novinky v současné lékové politice, dopady na národní situaci, výsledky kontrol veterinárních lékařů a podniků v SR
11.15–11.45 MVDr. Jiří Bureš, Ph.D. – Novinky v současné lékové politice, dopady na národní situaci, výsledky kontrol veterinárních lékařů a podniků v ČR
11.45–12.15 MVDr. Milan Malena, Ph.D. – Nařízení 2019/6 o veterinárních léčivých přípravcích - pohled asociace AHCZSK

12.15–14.00 Oběd

14.00–17.00 Odpolední program
Sál P1 (předsedající MVDR. Eva Šuláková)
14.00–14.30 MVDr. Kadáši Marián, PhD. – Chirurgická terapia paralýzy n. peroneus
14.30–15.00 MVDr. Kadáši Marián, PhD. – Chirurgická terapia pupočného abscesu
15.00–15.15 Přestávka
15.15–15.45 MVDr. Róbert Klein, PhD. – Minimálne invazívne techniky repozície dislokovaného slezu u dojníc
15.45–16.15 MVDr. Michal Dolník, PhD. – Chirurgická intervencia dojnice s dlhodobo macerovaným plodom
16.15–17.00 Prostor pro diskusi

Sál P4 (c/d)
14.00–14.30 Mgr. Lucie Pokludová – Situace a trendy ve spotřebách veterinárních antimikrobik v ČR v kontextu Evropy a nových právních předpisů
14.30–15.00 MVDr. Soňa Šlosárková, Ph.D. + MVDR. Petr Fleischer, Ph.D. – Vývoj evidenčního software spotřeby léčiv u prasat ve VÚVeL
15.00–15.15 Přestávka
15.15–16.00 Giovanni Forza DVM, Ph.D. – Problematika circovirů u prasat PCV1, PCV2 a PCV3
16.00–16.45 Daniel Sperling DVM, Ph.D. – Průjmová onemocnění prasat – aktuální prevalence a rizikové faktory v českých chovech prasat
16.45–17.00 Prostor pro diskusi

17.00–18.00 občerstvení, ochutnávka lokálních produktů

Změna programu vyhrazena.

09:00 - 18:00

Pavilon P přízemí

Stálý doprovodný program

Expozice skotu
Místo konání: pavilon P

Včelařská výstava
Místo konání: pavilon F

Expozice koní
Místo konání: pavilon F

Expozice ovcí, koz a prasat
Místo konání: pavilon P

Ukázky zpracování vlny, dílnička pro návštěvníky
Místo konání: pavilon P, stánek 106

Zemědělství žije!
Místo konání: stánek Zemědělského svazu ČR

Výstava O krávě
Místo konání: pavilon P

Ukázky plemen skotu tyrolský šedý, normandský skot
Místo konání: pavilon P, předvadiště dojeného skotu

09:30 - 17:30

Pavilon F přízemí

Jezdecký program a ukázky využití koní

KOLBIŠTĚ

9.30–11.00 Chovatelské ukázky plemen koní
11.30–14.00 Jezdecký program a ukázky využití koní
14.00–14.30 Ukázka hry koňské pólo
14.30–17.30 Jezdecký program a ukázky využití koní

Ukázky:
– ukázka práce Jízdní policie Brno,
– ukázka soutěže Working Equitation,
– předvedení klisny Orphée des Blins – trojnásobná vítězka Velké pardubické steeplechase crosscountry,
– Národní hřebčín Kladruby nad Labem ukázka čtyřspřeží a jezdecká ukázka starokladrubských hřebců,
– ukázky westernových disciplín – plemena appaloosa, quarter horse, paint horse,
– mountain trail a working race – ukázky soutěží na přírodních překážkách,
– jezdecké ukázky fríských koní,
– jezdecká ukázka plemene paso fino colombiano,
– vozatajské ukázky – welsh pony, hafling,
– ukázka využití a práce chladnokrevných koní,
– skoková a vozatajská ukázka minihorse,
– čtverylka koní Kinských,
– jezdecká ukázka fjordských koní,
– ukázky dostihů dětí na shetlandských ponících,
– kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team,
– jezdecká ukázka islandských koní,
– přirozená komunikace a jezdecká ukázka plemene Shagya arab,
a další.

KRUHOVKA

9.30–11.30 Ukázky výcviku koní
11.30–12.00 Vožení dětí na koních
12.00–12.30 Ukázky komunikace s koněm
12.30–13.30 Ukázky výcviku koně
13.30–14.00 Vožení dětí na koních
14.00–14.30 Ukázky komunikace s koněm
14.30–15.00 Equipoint – komunikační hra pro diváky
15.00–16.00 Ukázky výcviku koně
16.00–16.30 Vožení dětí na koních
16.30–17.30 Ukázky výcviku koně

10:00 - 17:00

Pavilon P přízemí / Předvadiště ovcí, koz a prasat

Program na předvadišti ovcí, koz a prasat

– Ukázky zpracování vlny – po celý den v expozici přadlenek.
– Dílnička pro návštěvníky – po celý den v expozici přadlenek.
– Ukázka výroby sýra – v průběhu dne.
– 10.00–10.30: Komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz.
– 11.00–11.30: Módní přehlídka (expozice přadlenek).
– 11.00: Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu.
– 11.30–12.00: Soutěž pro návštěvníky – hlasování o nejlepší model přehlídky a následné vylosování hlasujícího, který získává poukaz na kurz zpracování vlny v Nedělní škole řemesel ve Stránském (expozice přadlenek).
– 12.15–12.45: Vlnohrátky (předvadiště).
– 13.00–14.00: Workshop pro návštěvníky: Barvení přírodninami (expozice přadlenek).
– 14.00–15.00: „Ovce v sociálním podnikání“, praktická ukázka příkladu sociálního podniku založeném na chovu valašské ovce (expozice přadlenek).
– 15.00–16.00: „Jak vzniká model“ Jana Suchá a její postupy... od myšlenky k výrobku (expozice přadlenek).
– 16.00: Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu.
– 16.00–16.30: Komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz.

středa 08.09.2021
09:00 - 17:00

Pavilon P přízemí

Stálý doprovodný program

Expozice skotu
Místo konání: pavilon P

Včelařská výstava
Místo konání: pavilon F

Expozice koní
Místo konání: pavilon F

Expozice ovcí, koz a prasat
Místo konání: pavilon P

Ukázky zpracování vlny, dílnička pro návštěvníky
Místo konání: pavilon P, stánek 106

Zemědělství žije!
Místo konání: stánek Zemědělského svazu ČR

Výstava O krávě
Místo konání: pavilon P

Ukázky plemen skotu tyrolský šedý, normandský skot
Místo konání: pavilon P, předvadiště dojeného skotu

09:30 - 16:30

Pavilon F přízemí

Jezdecký program a ukázky využití koní

KOLBIŠTĚ

9.30–10.30 Jezdecký program a ukázky využití koní
10.30–10.55 Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci: Kavalírské hrátky šlechty z období Marie Terezie
10.55–11.30 Jezdecký program a ukázky využití koní
11.30–13.00 Chovatelské ukázky plemen koní
13.00–14.00 Jezdecký program a ukázky využití koní
14.00–14.25 Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci: španělský krok, piaffa, lehnutí, sednutí koně a další prvky drezury
14.25–16.30 Jezdecký program a ukázky využití koní

Ukázky:
– ukázka soutěže Working Equitation,
– předvedení klisny Orphée des Blins – trojnásobná vítězka Velké pardubické steeplechase crosscountry,
– Národní hřebčín Kladruby nad Labem ukázka čtyřspřeží a jezdecká ukázka starokladrubských hřebců,
– ukázky westernových disciplín – plemena appaloosa, quarter horse, paint horse,
– mountain trail a working race – ukázky soutěží na přírodních překážkách,
– jezdecké ukázky fríských koní,
– jezdecká ukázka plemene paso fino colombiano,
– vozatajské ukázky – welsh pony, hafling,
– ukázka využití a práce chladnokrevných koní,
– skoková a vozatajská ukázka minihorse,
– čtverylka koní Kinských,
– jezdecká ukázka fjordských koní,
– ukázky dostihů dětí na shetlandských ponících,
– kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team,
– jezdecká ukázka islandských koní,
– přirozená komunikace a jezdecká ukázka plemene Shagya arab,
a další.

KRUHOVKA

9.30–11.30 Ukázky výcviku koní
11.30–12.00 Vožení dětí na koních
12.00–12.30 Ukázky komunikace s koněm
12.30–13.30 Ukázky výcviku koně
13.30–14.00 Vožení dětí na koních
14.00–14.30 Ukázky komunikace s koněm
14.30–15.00 Equipoint – komunikační hra pro diváky
15.00–16.00 Ukázky výcviku koně
16.00–16.30 Vožení dětí na koních

10:00 - 16:00

Pavilon P přízemí / Předvadiště ovcí, koz a prasat

Program na předvadišti ovcí, koz a prasat

– Ukázky zpracování vlny – po celý den v expozici přadlenek.
– Dílnička pro návštěvníky – po celý den v expozici přadlenek.
– 10.00–10.30: Komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz.
– 11.00: Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu.
– 12.00–13.00: Předvadiště prasat.
– 16.00: Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu.
– 16.00–16.30: Komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz.