Minerály Brno

BLUEBURY: Autorské šperky s českými drahokamy

Jiří Buriánek je na výstavě Minerály Brno nováčkem. Milovníkům ručně vyráběných doplňků zde 16. a 17. listopadu pod značkou BLUEBURY předvede cínované šperky a také originální kousky s křišťálovou pryskyřicí ozdobené českými drahokamy.

Název BLUEBURY vznikl netradičně spojením oblíbeného hudebního stylu autora a jeho přezdívky. Podobně netradiční jsou také šperky, které Jiří Buriánek pod svou značkou nabízí. Důraz klade především na precizní výběr materiálů. „Na mých špercích nenajdete žádné polotovary, vše je výsledkem mé ruční práce. Například drahé kameny do šperků si osobně hledám na lokalitách v ČR,“ komentuje Jiří Buriánek. Díky tomu tak zájemci u jeho stánku najdou jak šperky cínované, tak šperky ve kterých se vyjímají české granáty, olivíny i jiné drahokamy.

Návštěvníkům, které technika výroby cínovaných šperků zaujme, navíc Jiří Buriánek nabízí možnost kurzů, kde do krásy ruční výroby šperků mohou proniknout.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše