Stavební veletrh Brno

Cech topenářů a instalatérů láká na veletrh televizním studiem a záznamy na YouTube

Rozhovory na téma vytápění a instalace zvou na Stavební veletrh Brno, učňovské soutěže i zajímavé exponáty vystavovatelů. Součástí stánku Cechu topenářů a instalatérů ČR je poprvé v historii „televizní studio“.

Do pavilonu P letos můžete nakouknout i na dálku díky Cechu topenářů a instalatérů (CTI), který ve své expozici natáčí zajímavé rozhovory a jejich záznamy okamžitě sdílí na internetovém serveru YouTube. „Letos máme vůbec největší stánek v historii a využili jsme tento krásný prostor také k vytvoření „televizního studia“. K rozhovorům na téma vytápění a instalace zveme naše firmy i ředitele odborných škol, které jsou také členy cechu. Záznamy si každý může vyhledat na YouTube a budeme rádi, když přijde i na veletrh,“ říká Hana Londinová, předsedkyně odborné sekce a členka prezídia CTI. Za první dva dny veletrhu bylo v pavilonu P natočeno několik hodin rozhovorů s odborníky, k horkým tématům patří nedostatek zájemců o vyučení v oborech topenář a instalatér, příprava mistrovské zkoušky nebo reklamace nekvalitní práce. Záznamy jsou k vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=3-Cl7Cj2bf4

Na stánku CTI je stále živo, po celou dobu veletrhu zde probíhá také odborné poradenství. Návštěvníci konzultují různé problémy a nechávají si poradit s výběrem technického řešení i konkrétního dodavatele. „Kolega měl včera hodně konzultací k problematice tepelného čerpadla a často nás oslovují také lidé, kteří mají problém třeba s topením a chtějí doporučit spolehlivou firmu. Nebo koupili dům, případně chtějí stavět, a nevědí, jestli na topení potřebují projekt a kde najít projektanta. Náš cech působí v celé České republice, takže jim dokážeme poradit,“ říká Hana Londinová.

S prezentací na letošním Stavebním veletrhu Brno je spokojená, líbí se jí i program doprovodných přednášek, ale nejvíc nadšená je z nového uspořádání učňovských soutěží. „Soutěž Učeň instalatér jsme dělali vždycky, ale letos poprvé probíhá v pavilonu Z a nemá to chybu. Venku byly soutěže takové roztříštěné, zatímco teď jsou všechna řemesla na jednom místě, což je pro návštěvníky ohromně zajímavá podívaná. Pavilon Z se na soutěžení náramně hodí, vznikla tam kruhová aréna a konají se i různé doprovodné akce, třeba si tam děti zkoušejí něco montovat. Určitě to byl krok správným směrem,“ pochvaluje si Hana Londinová.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše