Stavební veletrh Brno

Cech topenářů a instalatérů láká na veletrh televizním studiem a záznamy na YouTube

Rozhovory na téma vytápění a instalace zvou na Stavební veletrh Brno, učňovské soutěže i zajímavé exponáty vystavovatelů. Součástí stánku Cechu topenářů a instalatérů ČR je poprvé v historii „televizní studio“.

Do pavilonu P letos můžete nakouknout i na dálku díky Cechu topenářů a instalatérů (CTI), který ve své expozici natáčí zajímavé rozhovory a jejich záznamy okamžitě sdílí na internetovém serveru YouTube. „Letos máme vůbec největší stánek v historii a využili jsme tento krásný prostor také k vytvoření „televizního studia“. K rozhovorům na téma vytápění a instalace zveme naše firmy i ředitele odborných škol, které jsou také členy cechu. Záznamy si každý může vyhledat na YouTube a budeme rádi, když přijde i na veletrh,“ říká Hana Londinová, předsedkyně odborné sekce a členka prezídia CTI. Za první dva dny veletrhu bylo v pavilonu P natočeno několik hodin rozhovorů s odborníky, k horkým tématům patří nedostatek zájemců o vyučení v oborech topenář a instalatér, příprava mistrovské zkoušky nebo reklamace nekvalitní práce. Záznamy jsou k vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=3-Cl7Cj2bf4

Na stánku CTI je stále živo, po celou dobu veletrhu zde probíhá také odborné poradenství. Návštěvníci konzultují různé problémy a nechávají si poradit s výběrem technického řešení i konkrétního dodavatele. „Kolega měl včera hodně konzultací k problematice tepelného čerpadla a často nás oslovují také lidé, kteří mají problém třeba s topením a chtějí doporučit spolehlivou firmu. Nebo koupili dům, případně chtějí stavět, a nevědí, jestli na topení potřebují projekt a kde najít projektanta. Náš cech působí v celé České republice, takže jim dokážeme poradit,“ říká Hana Londinová.

S prezentací na letošním Stavebním veletrhu Brno je spokojená, líbí se jí i program doprovodných přednášek, ale nejvíc nadšená je z nového uspořádání učňovských soutěží. „Soutěž Učeň instalatér jsme dělali vždycky, ale letos poprvé probíhá v pavilonu Z a nemá to chybu. Venku byly soutěže takové roztříštěné, zatímco teď jsou všechna řemesla na jednom místě, což je pro návštěvníky ohromně zajímavá podívaná. Pavilon Z se na soutěžení náramně hodí, vznikla tam kruhová aréna a konají se i různé doprovodné akce, třeba si tam děti zkoušejí něco montovat. Určitě to byl krok správným směrem,“ pochvaluje si Hana Londinová.