Stavební veletrh Brno

Chytrá kamna topí dřevem i peletami. Odnáší si ocenění

Doba složitého rozpalování je pryč, dnes se i kamna ovládají smartphonem. Na stánku firmy hede kamna s.r.o. si prohlédnete revoluční hybridní krbová kamna, která kombinují spalování pelet a kusového dřeva s automatizovaným provozem. Odbornou porotu zaujala natolik, že získala Zlatou medaili SVB 2020.

Společnost hede kamna s.r.o. se specializuje na krbová kamna, krbové vložky, sporáky, zahradní krby a grily, příslušenství ke kamnům a krbům. Na Stavebním veletrhu Brno vystavuje pravidelně a letošní prezentaci zaměří na nejzajímavější spotřebiče na pevná paliva, která do ČR dováží exkluzivně od šesti zahraničních dodavatelů. „Na veletrhu představíme revoluční novinku – unikátní hybridní krbová kamna Aduro Hybrid, která umožňují komfortní topení na pelety a zároveň v sobě skrývají možnost topení dřevem jako v klasických krbových kamnech bez závislosti na dodávce elektrické energie,“ informoval jednatel společnosti hede kamna Robert Szubinski.

Hybridní kamna dánského výrobce Aduro lze podle něj používat stejně jako běžná kamna na dřevo s regulátorem Aduro-tronic, ale pro skutečné pohodlí toho nabízejí ještě daleko víc, třeba možnost zapálení na dálku pomocí smartphonu. „To oceníte, když nikdo není doma a chcete přijet do vyhřátého domova. Nebo když nechcete bojovat s rozpalováním, můžete si kamna naprogramovat, a ta se automaticky spustí na spalování peletek,“ vysvětluje dodavatel. Novinka Aduro Hybrid navíc sama přepíná mezi režimy spalování dřeva a pelet. „Během večera můžete topit standardně dřevem, vychutnat si sklenku vína a pokochat se pohledem na krásné plameny. Spalování pelet se automaticky zastaví, jakmile vnitřní systém změří teplotu vytvořenou topením dřevem, a to nad 290 °C. Jakmile dřevo dohoří a teplota v kamnech klesne na 100 °C, opět se spustí peletový provoz a kamna topí dále po dobu, kdy třeba spíte, a to podle nastavené teploty v místnosti. Následující ráno dáte do spalovací komory dřevo a spalování pelet se zastaví,“ popisuje Robert Szubinski jeden z mnoha příkladů použití.

Vedle novinky Aduro Hybrid se návštěvníci na stánku hede kamna seznámí také s dalšími výrobky předních evropských značek: italské firmy La Nordica, dánských výrobců Aduro a Heta, německé společnosti Leda a holandského výrobce Wanders fires and Stoves. „Všichni naši dodavatelé nabízejí originální design, perfektní funkčnost, jednoduché ovládání a prvotřídní kvalitu použitých materiálů s dlouhodobou životností. Prioritou naší společnosti je nejen dodávat prvotřídní produkty, ale zajistit pro své zákazníky rychlý servis, dokonalou technickou podporu a bezplatné poradenství v oblasti vytápění pevnými palivy,“ shrnuje Robert Szubinski. Jeho firma zároveň vyrábí špičková ryze česká krbová kamna značky hedekterá jsou konstrukčně a technologicky postavená na britských krbových kamnech. Cílem prezentace na Stavebním veletrhu Brno 2020 je podle něj oslovit a informovat jak zájemce z řad koncových zákazníků, tak i odborné firmy – prodejce, krbaře, kominíky, architekty a projektanty.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše