Stavební veletrh Brno

Cihelný systém Porotherm a střešní systém Tondach = úspora energií na vytápění ve zdravém cihlovém domě

Sortiment Energy+ zahrnuje cihelné bloky Porotherm T Profi a TS Profi plněné minerální vatou, které vznikly symbiózou keramického stavebního materiálu a osvědčené minerální izolační hmoty. Tímto spojením byly vytvořeny cihelné bloky, které splňují nejpřísnější nároky na tepelný odpor a tepelnou akumulaci. Cihly jsou vhodné pro jednovrstvé obvodové zdivo bez dalších vrstev zateplování. Vyhovují i přísným kritériím pasivních domů a domů s téměř nulovou spotřebou energie.

Wienerberger bude na Stavebním veletrhu Brno usilovat o získání ocenění „Zlatá medaile“ s cihlovou tvarovkou Porotherm 38 TBS Profi. Jde o impregnovanou soklovou cihlu s minerální izolací pro první vrstvu obvodového nosného i nenosného zdiva, jež kombinuje benefity soklového zdiva, zároveň má zlepšené statické vlastnosti oproti soklovým cihlám ze systému TS Profi při zachování velmi výhodných tepelnětechnických vlastností. Cihelný blok je ze spodní strany ošetřen hydrofobizačním přípravkem proti nasáknutí vodou stojící na základové či stropní desce.

Další novinkou zapojenou do soutěžního klání je moderní a vysoce efektivní řešení tepelněizolačního systému střech Tondach iRoof. Řešení s difuzně otevřenou konstrukcí, která propouští vlhkost, ale teplo drží pod střechou.

Přijďte nás osobně navštívit a využijte odborné technické konzultace a poradenství. Velký prostor bude věnován také tepelněizolačním vlastnostem keramické obálky domu v souvislosti s novou legislativou 2020+. 

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše