Life!

3, 2, 1, teď! Festival Life! s plnou náručí novinek, sportu, zábavy - a nově cyklistikou - začíná

Novým generálním partnerem letošního ročníku festivalu Life! je Datart, dodavatel značkové elektroniky. Festival tance, zábavy a sportu rozproudí haly brněnského výstaviště začátkem listopadu, konkrétně 8.–10. 11. Jeho tvářemi pro rok 2019 bude ambasador Ondřej Sokol, moderátorka Lucie Borhyová a řada známých sportovců.

Nová dvojice – Lucie a Ondřej

Zatímco Ondřej je tváří festivalu už po několik let a sám moc rád do Brna jezdí, pro Lucii to bude na letošním veletrhu premiéra. Tak jako každý rok se i letos pokusí společně s tanečníky pokořit taneční rekord v rámci veletrhu DANCE Life, nacvičte si letošní choreografii podle instruktážního videa. Vloni tančilo na stejnou choreografii 2135 návštěvníků, jedná se tedy o vysoce nasazenou laťku. Také celková návštěvnost festivalu Life! byla v roce 2018 mimořádná, a to 51 350 osob. Videopozvánka na Life! 2019 s Lucií Borhyovou a Ondřejem Sokolem A něco pro pobavení - jak jsme točili na dálnici.

BIKE Life! - cyklistika opět na výstavišti

V roce 2019 se na výstavišti opět objeví kola a všechno, co k nim patří. Sekce BIKE Life! bude umístěna v polovině pavilonu V, na expozicích najdou návštěvníci převážně elektrokola, ale také například silniční nebo MTB kola. K cyklistice bude patřit doprovodný program na pódiu a testovací dráha pro elektrokola a elektrokoloběžky. V pátek proběhne E-bike konference a prezentace českých výrobců cyklistického sortimentu CZECH MADE, dopoledne můžete zajít na diskuzi o elektrokolech a související problematice. V sekci BIKE Life! budou vystavovat zhruba dvě desítky firem. Jedním ze zajímavých exponátů bude elektrokolo Bianchi e-suv.

SPORT Life! - zážitek i nákup

Centrem sekce SPORT! Life bude tradičně pavilon V, kde jsou umístěni jednak vystavovatelé s cyklistickým sortimentem, jednak vystavovatelé sortimentu pro outdoor a pobyt v přírodě, fitness, běh, firmy prezentující zdravou výživu a vše pro zdravý životní styl. Expozice jsou prodejní, tedy už začátkem listopadu můžete myslet na Vánoce. Ve "Véčku" ještě najdete lezecké stěny, kmenové lezení, imitaci lezení ledů, bouldering, šplh a také adrenalinový skok z pětimetrové výšky. Součástí sekce SPORT Life! je závod freestyle BMX, závody ve šplhu na laně, mistrovství ČR v parkouru nebo boulderingové závody.

Family Hall – pavilon Z

Jednou z novinek festivalu bude větší Family Hall, oblíbená hala s atrakcemi pro rodiny s dětmi. Sportoviště i zábavný park bude tentokrát umístěn do velkého kruhového pavilonu Z. Děti si budou moci vyzkoušet sporty a další aktivity pod vedením lektorů z klubů z Brna a Jihomoravského kraje, ve Family Hall bude v roce 2019 i oblíbená atrakce z pořadu Drtivá porážka (Wipeout) – obří koule.

Datart Life!

Nově na Life! budou také dvě haly Datart Life! (G1 a G2) – jedna bude s technologickými vychytávkami a bílou elektronikou, druhá více lifestylová, zaměřená na zdravé vaření a inspiraci. Významné místo budou zaujímat stále oblíbenější elektrokoloběžky. Více o vystavovatelích a také doprovodném programu.

K programu Datart navíc připravil speciální festivalovou nabídku. Všechny produkty prodejní sítě Datart budou v nabídce za sníženou cenu, a to až o dvacet procent.

SPORT Life! pro mládež

Už tradiční součástí festivalu je akce určená pro žáky základních škol, kde si mohou zasportovat se známými sportovci, vyslechnout si motivační přednášky, dozvědět se o nebezpečích na sociálních sítích nebo škodlivosti drog. Letos začínáme v pátek 8. listopadu od 9:00, školní skupiny mají zvýhodněné vstupné, pedagogové mají vstup zdarma a pro vybrané žáky získají přístup do aplikace, která pomůže připravit žáky na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia.

Návštěvnická soutěž

Každý návštěvník může soutěžit o chytrou televizi GoGen s úhlopříčkou 43 palců a další ceny, Stačí vyplnit na zadní straně vstupenky odhad počtu návštěvníků festivalu Life! a odevzdat na stánku GoGEN v pavilonu V.

Fitness pro všechny

Milovníci sportu a zdravého životního stylu určitě opět zapojí své svaly na nejrůznějších stanovištích ve Fitness zóně, vyzkouší lezecké stěny a nejrůznější druhy sportů.

Oblíbené běhy

Běžce opět čeká možnost účastnit se několika závodů přímo v areálu výstaviště. Tradiční SPORT Life RUN, který se uskuteční v sobotu, bude rozdělen do více kategorii a poběží se 7 km po výstavišti. Nově se na výstavišti objeví překážkový GLADIATOR Race. Ten se uskuteční v neděli a kromě areálu BVV se poběží i na Velodromu. V rámci Gladiator Race si mohou dospělí i děti vyzkoušet překážky, které budou umístěné v pavilonu Z – Family Hall.

Tanec ve velkém stylu

Fanoušci tance si nenechají ujít nejrůznější workshopy v sedmi studiích s tanečními lektory a mistry i vystoupení tanečníků všech věkových skupin a tanečních stylů, k vyzkoušení jsou také workshopy pro úplné začátečníky nebo pro zvědavce, kteří si chtějí konkrétní taneční styl jen vyzkoušet. Během festivalu proběhne také několik tanečních soutěží.

Game Hall – Mistrovství ČR v PC a mobilních hrách

Nadšencům počítačových her, virtuální reality a mobilních aplikací bude sloužit opět Game Hall v pavilonu B, kde je pro ně připraveno mj. i finále MČR v počítačových hrách a nejvyšší tuzemská soutěž v mobilních hrách. V rámci IN-JOY Life! si mohou sami vyzkoušet nejnovější hry na herních konzolách a PC nebo zakoupit potřebný software, hardware a užít si hru doma.

Kompletní program Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách a Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách.

Exit in the Hall

V pátek 8. listopadu od 20 hodin si můžete užít v pavilonu A1 zajímavou party s holandským DJ a producentem EGBERT Live. Vstupenky jsou již v prodeji, tato akce je spojena s festivalem Life! už podruhé.


 

Festival se loni rozkládal na ploše přes 31 000 metrů čtverečních, zaplnil 10 hal a své produkty nabídlo 110 vystavovatelů sportovního vybavení. Stejný zájem se očekává i letos.

Další aktuality z veletrhu