Life!

Návrat cyklistiky na brněnské výstaviště

Druhý listopadový víkend (8.–10. 11.) proběhne na brněnském výstavišti festival Life! Letošní ročník bude přelomový – po sedmi letech se na brněnské výstaviště vrací jízdní kola a obor cyklistiky jako BIKE Life! Návrat to bude skutečně monumentální. Více než polovina pavilonu V bude vyhrazena firmám s cyklistickým sortimentem, na cyklistiku jsou zaměřené doprovodné programy, v blízkosti cyklistických expozic bude návštěvníkům k dispozici dráha pro testování kol a koloběžek včetně těch s elektrickým pohonem.

Větší zájem o cyklistiku v České republice souvisí s větší dostupností elektrokol, s prosazením nových ekologičtějších způsobů dopravy zejména ve městech, s rozvojem cyklostezek, se vznikem projektů sdílení kol ve městech a se zájmem o zdravý životní styl a pohyb. Jízdní kola s podpůrným elektrickým pohonem pak otevřela cestu k cyklistice mnoha dalším zájemcům, prodej elektrokol roste v celé Evropě. V České republice se prodá přibližně 50 tisíc elektrokol ročně. Prezentace cyklistického sortimentu na festivalu určeném pro širokou veřejnost je novou a rozhodně správnou cestou.

Na BIKE Life! 2019 budou vystavovat BOHEMIA BIKE, Cellutron, Crussis electrobikes, CYKLO best, CYKLOŠVEC, Česká Mountainbiková Asociace, Dvě plus dvě, HAVEN SPORT, Ing. Ondřej Brunecký, CYKLOSPECIALITY, Karel Stárek – KASTAR, KCK Cyklosport-Mode, Outdoor Concept, Pells Distribution, Mountfield, Totem, Tufo, Remerx, Lasoul, Bike Action Media a BP Lumen. Další vystavovatelé budou potvrzeni v nejbližších dnech. Součástí projektu BIKE Life! je také pódium, na kterém proběhne mimo jiné E-bike konference a prezentace českých výrobců cyklistického sortimentů CZECH MADE.

Konference E-bike

E-bike konference se odehraje hned v pátek 8. listopadu od 17. hodiny. Zaměří se na elektrokola a vše, co s nimi souvisí. Moderátorem bude Jakub Ditrich, program se bude zabývat těmito tématy:

  • Elektrokolo jako jako legální produkt. Výkon, rychlost, normy a předpisy. Petice za zvýšení dopomoci motoru na 32 km/h.
  • Jaké typy e-kol se bude prodávat v EU a u nás 2020?
  • Jaký je současný prodej elektrokol?
  • Nová elektrokola: Cargo, Gravel, Nové motory, typy a kapacity baterií.


Festival sportu, tance a zábavy Life! je otevřen v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin. Součástí festivalu jsou projektu SPORT Life!, BIKE Life!, DANCE Life!, In-Joy Life! a Datart Life!. Festival je už tradiční akcí a během tří dnů projde branami přes padesát tisíc návštěvníků. Nejvýhodnější vstupenky lze koupit na webu akce.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše