Life!

Bohemia Bike s tradiční českou značkou Leader Fox

Bohemia Bike jihočeský výrobce kol a elektrokol značky Leader Fox sází nejen na kompletní montáž kol na našem území, ale také na velice příznivé ceny svých produktů. Za dobu své existence, tedy od roku 1996, ušla značka velký kus cesty a dnes patří nejen mezi důležité domácí výrobce, ale i vývozce.

V době tolik omílané finanční krize se Leader Fox rozhodl pro odvážný krok a spustil úplně novou montážní linku v průmyslové části města České Budějovice, ale především se kompletně, tedy včetně značkové prodejny, přestěhoval do nových prostor. Veškerá montáž kol značky Leader Fox probíhá právě v moderní hale na Okružní v Českých Budějovicích. Dokonalé propojení vedení firmy se samotnou výrobou je zde zárukou nejen kvality, ale především možnosti velice rychlého řešení jakéhokoli problému, který by při výrobě mohl nastat. Ze zasedací místnosti můžete skrz skleněnou stěnu nahlédnout přímo do montážní haly. Kontrola kvality nejen výsledných produktů, ale i samotné výroby, je zde nepřetržitá.

Celkem 4 500 m² plochy, k nimž náleží ještě dalších 5 000 m² skladových prostor, je bezezbytku využito. Vedle samotné montážní linky jsou v hale také špičkové vyplétací stroje, dvojice nejmodernějších automatických centrovacích zařízení, lakovací linka a mnoho dalších specializovaných strojů, které jsou pro samotnou výrobu nezbytné. Každý rok Leader Fox vyrobí desetitisíce kol a elektrokol, přičemž prvotní záměr byl vyrobit okolo 15 000 kol ročně. Toto číslo postupně značně narostlo. Dle statistik z posledních let se průměrné množství vyrobených kol pohybuje již mezi 35 až 40 tisíci za rok, z čehož skoro 30% tvoří elektrokola. Necelé dvě třetiny produkce se prodává v České republice, zbytek se exportuje do mnoha evropských zemí, především pak na Slovensko, do Německa, Polska, Litvy, Nizozemska, Slovinska, Francie a Maďarska.

Nabídka značky je skutečně široká, Leader Fox nabízí ve svém e-shopu i kamenných prodejnách desítky modelů kol, nepočítaje různá barevná provedení. Kromě již zmíněných elektrokol, která jsou čím dál oblíbenější nejen u starších zákazníků, se Leader Fox zaměřuje na dětská kola, ale i kola horská, crossová a trekingová. Kromě toho najdete v nabídce kola skládací i tříkolky pro dospělé.

Ačkoliv návrh, lakování a montáž všech kol probíhá přímo v Českých Budějovicích, rámy jsou dováženy až z Asie. Největším problémem je tak často časová prodleva v dodání rámů. Díly na elektrokola dodává například výrobce Shimano a některé díly jízdních kol jsou od českých i evropských dodavatelů, takže v centrále Leader Fox se s Pavlem Müllerem, majitelem a zakladatelem značky Leader Fox, pravidelně setkávají zástupci dodavatelů z Evropy i Asie. To, že Leader Fox odebírá díly z Asie, není ani tak otázka volby, jako spíš nutnost. Kdyby bylo možné sehnat více dílů domácích značek, rozhodně by je Leader Fox používal. Přesto téměř 60% všech použitých komponentů již pochází z tuzemska či zemí Evropské unie.

Aby vše bylo včas připraveno na novou sezónu, návrh a objednání dílů někdy probíhá až dva roky dopředu. Vzorky kol pro následující rok se vždy řeší již v průběhu jarních měsíců, následuje focení a na konci léta se dokončuje katalog. V polovině září pak probíhá každoroční prezentace nových modelů pro tuzemské i zahraniční obchodní partnery. Zde se diskutuje o novinkách, obchodních podmínkách, předobjednávkách, zkrátka o všem co se týká nastávající sezóny. Nekonečný koloběh! Co se designu týče, jistě nepřekvapí, že hlavní slovo mají především dlouholeté zkušenosti a intuice. Obecně platí, že design je z prodejního hlediska zásadní a pro některé zákazníky stále to nejdůležitější, čeho si na kole všímají. Samozřejmě kromě ceny. Je třeba zkombinovat požadavky koncových uživatelů k čemuž jsou ideální veletrhy s určitým konzervatismem obchodníků. Umožňuje to vlastní lakovací linka, moderní zařízení, s kapacitou až 700 rámů denně. Pro všechny rámy se používá výhradně kvalitní prášková barva.

Dlouholetým bestsellerem je model Šumava, který už k Leader Foxu prostě patří. Dokonce si ji Leader Fox nechal registrovat. Tento crossový model, nově s předním odpružením, vlastně vystihuje hlavní cílovou skupinu zákazníků značky – nejsou to závodníci, ale typicky čeští spíše hobby jezdci, cykloturisté a celkově nadšenci do zdravého životního stylu. Jsou to jednoduše lidé, pro něž se kolo stalo nepostradatelným dopravním prostředkem do města či do přírody. Podobně jako v jiném segmentu, i trh s koly se neustále mění a vyvíjí. Jedno je ale jisté! V Leader Foxu je přání zákazníků vždy na prvním místě!

www.leaderfox.cz

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše