Mezinárodní strojírenský veletrh

TextilEco představí unikátní spojení ekologického třídění textilu a solární energie, a také novinku v zásilkovém systému

Spolu s MSV se na brněnském výstavišti odehraje také ENVITECH, mezinárodní veletrh technologií pro ochranu životního prostředí. Zúčastní se jej i společnost TextilEco a.s., která již více než deset let pracuje v oblasti sběru a třídění textilu, oděvů, obuvi, hraček a knih. Přivezou představit nové služby sběru dat vedoucí k plnění cílů společenské odpovědnosti obcí i měst. Se svým kontejnerem „Tučňák“ vyhrála firma začátkem června Zlatý URBIS 2019 na brněnském veletrhu Urbis Smart City Fair. Rozjíždí také nový systém vyzvedávání zásilek, s kterým bude bojovat o Zlatou medaili MSV.

TextilEco a.s., naší filozofií je maximální prevence vzniku textilního odpadu a nastavení chytrého zpracovaní dat. 

Zvířecí podoba kontejneru symbolizuje život, samostatnost a užitečné schopnosti, přirozenou symbiózu s lidmi, chytrost a potvrzuje své místo ve společnosti s důležitou funkcí vzhledem k životnímu prostředí.

 • 10 let inovací pro životní prostředí ve sběru a třídění textilu, oděvů, obuvi, hraček i knih
 • Chytrá data odpadového hospodářství pro města i obce v moderním designu kontejnerů Tučňák vytvořených studenty VUT v Brně
 • Nová služba na sdílení zásilek a vyzvedávání balíčků 24/7

Přehled o celkovém stavu naplnění sběrných nádob nejčastějších sběrných surovin (plast, papír, sklo…) nikdy nebyl tak jednoduše propojen i s estetickým dojmem sběrného místa. Právě kontejner na textil Tučňák, díky svému svozovému mechanismu, poskytuje dostatečnou stabilitu pro vybavení spolehlivou monitorovací elektronikou. K tomu navíc má i poutavý a originální design. Prašnost, míra naplnění kontejneru, větší bezpečnost atd.

To je jen ochutnávka z toho, co vše inovovaný kontejner na oděvy zvládne. Díky solární energii se nám otevřely dvířka k chytrým technologiím sloužícím občanům v každém věku.

 • Dobíjení telefonu v případě výpadku elektrického proudu, zavolejte si o pomoc
 • Interaktivní anketa pro občany na obrazovce kontejneru – zjistěte názory a přání občanů
 • Přes interaktivní obrazovku nahrajte svou nabídku pro spoluobčany i důležité oznámení
 • Najděte díky obrazovce kontejneru ztraceného pejska, podporu projektů i zajímavé nápady
 • Zvyšte návštěvnost své kulturní akce díky informacím na kontejneru
 • Řiďte efektivněji prevenci vzniku textilního odpadu ve svém městě
 • Zajistěte díky čidlu na světlo vyšší bezpečnost v okolí kontejneru
 • Mějte radost z efektivnější logistiky pro recyklaci a znovuvyužití sběrných surovin
 • Využijte finance z dotačních programů na užitečný projekt chytrých řešení, bezpečnosti, elektromobility atd.

A mnoho dalších situací, které dokáže Tučňák TextilEco a.s. chytře vyřešit a ušetřit tak čas, peníze i přírodu. Znovuvyužitím textilu získáváme finance na chod firmy a podporu neziskových organizací jako např. UNICEF ČR, Lékaři bez hranic, Nadace Sova a další.

Neusnuli jsme na vavřínech a posouváme chytrost tučňáka dále, např. spoluprací se studenty VUT rozšiřujeme vybavení kontejneru o meteostanice.

Novinkou v řadě prototypů kontejnerů je i „nový bráška“ tučňáka, který slouží jako zásilkový box, nebo schránka na ukládání a předávaní si různých věcí. Úložné prostory v kontejneru jsou zabezpečeny a obsahují jednoduchý mechanismus ponechání a vyzvednutí si balíku. Díky tomu si můžete své zásilky vyzvedávat i tam, kde nemají dopravci své kamenné pobočky a ještě k tomu 24 hodin denně, každý den v roce.

Společnost TextilEco a.s. se s tímto exponátem uchází o ocenění Zlatá medaile MSV 2019.

Již jsme rozmístili více jak 60 tučňáků a poptávka po těchto kontejnerech stále roste. V červnu 2019 jsme totiž získali zlatou medaili na veletrhu pro chytrá řešení URBIS SMART CITY FAIR, což nám potvrdilo, že jdeme s kontejnery správným směrem. Jeden tučňák stojí hned u hlavní brány brněnského výstaviště, nemůžete jej minout.

Chcete ve svém městě třídit efektivně a chytře? Ozvěte se nám, poradíme s umístěním kontejneru a zajistíme svoz i servis. Užitečná data pak zajistíme v přehledném reportu dle potřeby. Chytré funkce lze na každém zařízení nakombinovat na míru dané lokalitě. Navštivte nás na stánku č. 31 v pavilonu Z.

Další aktuality z veletrhu