Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

TextilEco představí unikátní spojení ekologického třídění textilu a solární energie, a také novinku v zásilkovém systému

Spolu s MSV se na brněnském výstavišti odehraje také ENVITECH, mezinárodní veletrh technologií pro ochranu životního prostředí. Zúčastní se jej i společnost TextilEco a.s., která již více než deset let pracuje v oblasti sběru a třídění textilu, oděvů, obuvi, hraček a knih. Přivezou představit nové služby sběru dat vedoucí k plnění cílů společenské odpovědnosti obcí i měst. Se svým kontejnerem „Tučňák“ vyhrála firma začátkem června Zlatý URBIS 2019 na brněnském veletrhu Urbis Smart City Fair. Rozjíždí také nový systém vyzvedávání zásilek, s kterým bude bojovat o Zlatou medaili MSV.

TextilEco a.s., naší filozofií je maximální prevence vzniku textilního odpadu a nastavení chytrého zpracovaní dat. 

Zvířecí podoba kontejneru symbolizuje život, samostatnost a užitečné schopnosti, přirozenou symbiózu s lidmi, chytrost a potvrzuje své místo ve společnosti s důležitou funkcí vzhledem k životnímu prostředí.

 • 10 let inovací pro životní prostředí ve sběru a třídění textilu, oděvů, obuvi, hraček i knih
 • Chytrá data odpadového hospodářství pro města i obce v moderním designu kontejnerů Tučňák vytvořených studenty VUT v Brně
 • Nová služba na sdílení zásilek a vyzvedávání balíčků 24/7

Přehled o celkovém stavu naplnění sběrných nádob nejčastějších sběrných surovin (plast, papír, sklo…) nikdy nebyl tak jednoduše propojen i s estetickým dojmem sběrného místa. Právě kontejner na textil Tučňák, díky svému svozovému mechanismu, poskytuje dostatečnou stabilitu pro vybavení spolehlivou monitorovací elektronikou. K tomu navíc má i poutavý a originální design. Prašnost, míra naplnění kontejneru, větší bezpečnost atd.

To je jen ochutnávka z toho, co vše inovovaný kontejner na oděvy zvládne. Díky solární energii se nám otevřely dvířka k chytrým technologiím sloužícím občanům v každém věku.

 • Dobíjení telefonu v případě výpadku elektrického proudu, zavolejte si o pomoc
 • Interaktivní anketa pro občany na obrazovce kontejneru – zjistěte názory a přání občanů
 • Přes interaktivní obrazovku nahrajte svou nabídku pro spoluobčany i důležité oznámení
 • Najděte díky obrazovce kontejneru ztraceného pejska, podporu projektů i zajímavé nápady
 • Zvyšte návštěvnost své kulturní akce díky informacím na kontejneru
 • Řiďte efektivněji prevenci vzniku textilního odpadu ve svém městě
 • Zajistěte díky čidlu na světlo vyšší bezpečnost v okolí kontejneru
 • Mějte radost z efektivnější logistiky pro recyklaci a znovuvyužití sběrných surovin
 • Využijte finance z dotačních programů na užitečný projekt chytrých řešení, bezpečnosti, elektromobility atd.

A mnoho dalších situací, které dokáže Tučňák TextilEco a.s. chytře vyřešit a ušetřit tak čas, peníze i přírodu. Znovuvyužitím textilu získáváme finance na chod firmy a podporu neziskových organizací jako např. UNICEF ČR, Lékaři bez hranic, Nadace Sova a další.

Neusnuli jsme na vavřínech a posouváme chytrost tučňáka dále, např. spoluprací se studenty VUT rozšiřujeme vybavení kontejneru o meteostanice.

Novinkou v řadě prototypů kontejnerů je i „nový bráška“ tučňáka, který slouží jako zásilkový box, nebo schránka na ukládání a předávaní si různých věcí. Úložné prostory v kontejneru jsou zabezpečeny a obsahují jednoduchý mechanismus ponechání a vyzvednutí si balíku. Díky tomu si můžete své zásilky vyzvedávat i tam, kde nemají dopravci své kamenné pobočky a ještě k tomu 24 hodin denně, každý den v roce.

Společnost TextilEco a.s. se s tímto exponátem uchází o ocenění Zlatá medaile MSV 2019.

Již jsme rozmístili více jak 60 tučňáků a poptávka po těchto kontejnerech stále roste. V červnu 2019 jsme totiž získali zlatou medaili na veletrhu pro chytrá řešení URBIS SMART CITY FAIR, což nám potvrdilo, že jdeme s kontejnery správným směrem. Jeden tučňák stojí hned u hlavní brány brněnského výstaviště, nemůžete jej minout.

Chcete ve svém městě třídit efektivně a chytře? Ozvěte se nám, poradíme s umístěním kontejneru a zajistíme svoz i servis. Užitečná data pak zajistíme v přehledném reportu dle potřeby. Chytré funkce lze na každém zařízení nakombinovat na míru dané lokalitě. Navštivte nás na stánku č. 31 v pavilonu Z.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše