STYL

Autorská přehlídka: španělský duch a rafinované kontrasty

Tři ženy, tři kolekce, tři osobité pohledy na dámskou módu – tak by se stručně dala charakterizovat módní přehlídka DESIGNERS´ SHOW, na níž se dnes představily tři autorky se svými osobitými kolekcemi – Laura Manuela ze Španělska, Jana Koperová, jejíž jméno je nerozlučně spjato se značkou Avenir, a módní návrhářka Iveta Řádková, jejíž profesní život je spojen s veletrhy i díky ocenění TOP STYL DESIGNER 2003.

Nejmladší z trojice Laura Manuela se v září 2018 stala vítězkou španělské designérské soutěže módy pro mladé autory, kterou pořádá Asociace pro nové a mladé španělské návrháře ANDE. To jí umožnilo prezentovat se v Brně na veletrhu STYL - a opravdu stylově se také sama předvedla. Její originální kolekce byla plná důmyslných odkazů na španělské národní tradice, folklór, flamenco či býčí zápasy, působila velmi svěže i nápaditě a přitom byla zřetelnou osobní výpovědí.

Svůj autorský rukopis nezapřely ani další dvě kolekce, jejichž společným jmenovatelem byla nápaditá hra s detaily a kontrasty materiálů. Jana Koperová vsadila na průsvitnost, design a rozmanité kombinace látek, kdy její šaty a další modely pro společenské příležitost vytvořily příjemný závěrečný dojem z ucelené desetidílné kolekce. Iveta Řádková pak pokračovala autorskou tvorbou pro podzim/zimu 2019, která se mimo jiné stala variací na různé možnosti černé, nabídla také několik modelů využívající novinové potisky, originálně pracovala se zvýrazněním pasu a nebála se využít průhlednosti i v odvážnějších modelech.

V neděli se přehlídka DESIGNERS´ SHOW uskuteční v pavilonu P ve 14:30 hodin, v pondělí ji pak návštěvníci uvidí o hodinu dříve, tedy ve 13.30.

Další aktuality z veletrhu