Festival chutí

Do Chomoutu na Festivalu chutí

Pivovar Chomout je rodinný pivovar, vše, co dělají, dělají s láskou k pivovarskému řemeslu

První várku uvařili v červnu 2015 a od té doby už vyzkoušeli desítky různých pivních druhů. Jejich stabilní nabídku tvoří čtyři druhy piv, které neustále doplňují o speciály. Pivo nefiltrují a nepasterují pro zachování jeho bohaté chuti. Používají hlavně suroviny z regionu, čímž se snaží podporovat rozvoj místních firem. Hlavním cílem je být regionálním pivovarem a dodávat pivo do restaurací v Olomouci a okolí. Varna o velikosti 24 hl a další zařízení umožňuje tohoto cíle dosáhnout. Pro zájemce, kteří se chtějí dozvědět o pivu více a seznámit se s procesem výroby, mají připravené komentované prohlídky pivovaru spojené s ochutnávkou piva z tanků. 
Pivovar je držitelem značky Regionální produkt a pivo Režná Bára získalo v roce 2016 ocenění Regionální potravina.

Na Festivalu chutí bude pivovar nabízet oceněná piva, která se umístila na Mezinárodní degustační soutěží v Českých Budějovicích. Zlatou pivní pečeť získal Švarc a bronzovou pivní pečeť získal Stout. Dále nabízí ochutnávku sezónních piv Nakuřovaný portýr, při jehož výrobě byl použitý nakuřovaný slad a Zimní IPA se zázvorem, která vás určitě rozehřeje. Z jejich stabilní nabídky můžete dále ochutnat Ležák a Režnou Báru.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše