Festival chutí

Od kečupu po medovinu. Festival chutí láká svou rozmanitostí

V pavilonu C to dneska žije. Festival chutí, který se v něm v těchto chvílích odehrává, polechtá chuťové pohárky každého návštěvníka, který na brněnské výstaviště dorazí. Vybrali jsme pro vás to nezajímavější z gastronomie a potravinářského odvětví, co sem vystavovatelé přivezli.

Celerové, česnekové, bazalkové, čokoládové, žitné nebo třeba skořicové? Kdo nevěří, že existuje tolik příchutí těstovin, přesvědčí ho výrobce Fajna pasta. Poctivě vyrobené těstoviny zhotovují z kvalitní semolinové mouky pocházející z italského regionu Pordenone v mnoha různých barvách a tvarech. Prodávají také polévkové nudle stejné pestrosti. Patří ikona italské kuchyně k vašim srdečním záležitostem? Pospíchejte právě sem.

Všichni hříšníci, kteří zbožňují tu ojedinělou slaďoučkou chuť na jazyku, rozhodně musí zamířit ke stánku firmy Karamelový sen. Jak už lze pochopit z názvu, prodávají tady roztavený cukr naoranžovělé barvy ve všech jeho podobách. Jejich tekuté karamely poslouží k oslazení kávy, grogu, pudinku a perfektně doplní zmrzlinové poháry. Kdo si potrpí na netradiční speciality, měl by okusit slaný chilli karamel s rozmarýnem či karamel z pampelišek.  

Cenný produkt včely medonosné s blahodárnými účinky na lidský organismus. Osladit si medem čaj, to už je klasika. Co takhle nějaké nevšední medové laskominy? Zaměřuje se na ně Včelařství Marcel Gregor. K ochutnání dodá kupříkladu medové sušenky s příchutí rakytníku, čokolády či perníku, nebo višňovou medovinu. Zaujme také medovina s příchutí konopí.

Opečená klobáska s chlebem a křenem – co ještě chybí? No přeci lahodná hořčice a kečup, které grilované baště dodají typický šmrnc. Na Festivalu chutí je v pavilonu C vystavuje společnost Kand. U jejich stánku najdete bezpočet druhů těchto dvou nepostradatelných surovin, které by určitě neměly chybět v žádné spíži.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše