Festival chutí

Pivaři si na Festivalu chutí přijdou na své

V pavilonu C, kde je právě teď v plném proudu Festival chutí, teče v těchto dnech pivo proudem. Zavítalo sem totiž nesčetně malých, rodinných a lokálních pivovarů z celé České republiky.

Představí se tady například z Brna pocházející pivovar Hauskrecht. S typickou modrou barvou vyzdobený stánek najdou příchozí snadno. Z pípy jim dnes vyvěrá rudý americký „ejl“ pojmenovaný stylově Red Apač, masopustem inspirovaný Carni Vale se závanem meduňky a klasická brněnská jedenáctka, která kvasí sedm dní a dozrává až čtyři týdny.

Speciality nabídne také další z brněnských minipivovarů s nespoutaným názvem Nachmelená opice. Neváhejte ochutnat dvanáctiprocentní mok Sun APA s osvěžující hořkostí, vůní květin a zlatavou barvou. Na Festivalu chutí dostanou jedinečnou šanci také ti, kteří v únoru minuli poněmčený valentýnský speciál Ich liebe dich s výraznou chmelovou příchutí po grepech a citrusech.

I pivovar Pegas, který rovněž sídlí v jihomoravské metropoli, přivezl na Festival chutí to nejlepší z jeho sortimentu. Na čepu pro dnešek servírují třináctiprocentní Amber Ale a dvanáctiprocentní světlý ležák se 4,5 procenty alkoholu. Oba v Pegasu uvařili z vysoce kvalitního slad ze Záhlinic.

Nedávejte žízni šanci a zavítejte ochutnat jedinečné pivní kousky do pavilonu C. Jeho brány jsou otevřené do 21 hodin.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše