GO a Regiontour

Dovolená na jedničku. Pro někoho v lázních

Ne každý touží šplhat se po horách nebo se potápět mezi korály. Prostě chce vypnout a nechat se hýčkat. Lázeňské pobyty, a právě nejen ty lékařem nařízené, jsou velmi oblíbené. Můžete s kamarádkami vyrazit na holčičí třídenní wellness, ale také klidně na dvou i více týdenní kůru. Pokud vás tato dovolená láká, na GO a Regiontour najdete hodně domácích i zahraničních tipů. České lázeňství patří podle průzkumů mezi nejlepší na světě.

Nemusíme ani příliš daleko z hostitelského Brna. Svoje nové nabídky přivezou například lednické či hodonínské. Nejčistší vzduch při své regeneraci vám do plic bude proudit v Karlově Studánce, zasazené v oblasti nádherné a divoké Bílé Opavy a jen pár kilometrů pod Pradědem. Slovensko zastupují mimo jiné Sklené Teplice či Kúpele Lúčky. A v neposlední řadě se můžete podívat na nabídku termálů a lázeňských pobytů ve Slovinsku či Maďarsku.

Přijďte se od 16. do 19. ledna inspirovat do pavilonu P brněnského výstaviště.

Lázeňská velmoc

Léčebné pobyty v Česku patří mezi nejlepší na světě. A třeba podle ruských klientů dokonce není lepších, uvádí ve své prosincové tiskové zprávě státní agentury Czech Tourism. V prestižní soutěži National Geographic Traveler Awards 2019, kterou již po deváté pořádala ruská edice cestovatelského časopisu National Geographic Traveler, získala Česká republika první místo v kategorii „Nejlepší léčebný pobyt“.

„Rusové jsou hned po Němcích druhou nejpočetnější skupinou v českých lázních. Kromě jejich počtu je pro lázeňské regiony zajímavá především vysoce nadprůměrná délka jejich pobytu. Ta se například v Karlovarském kraji pohybuje kolem deseti dnů,“ uvedl Jan Herget ředitel agentury CzechTourism.

Hlasování se účastnilo prostřednictvím webu www.nat-geo.ru a sociálních sítí více jak 450 000 čtenářů časopisu National Geographic Traveler, kteří od června do října 2019 vybírali nejlepší turistické destinace a poskytovatele služeb ve dvaceti pěti kategoriích.

„Podle statistik World Travel & Tourism Council je Česko v medicínské turistice velmocí. Podle objemu peněz, které v tuzemsku zahraniční klienti utratí, je Česká republika na jedenáctém místě na světě. V Evropě je dokonce pátou zemí s největší útratou zahraničních pacientů,“ doplnil Jan Herget.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše