Minerály Brno

Drátenické umění a vlastní neotřelé návrhy se pojí ve špercích Viery Večeřové

Profesi se zálibou v krásných minerálech a výtvarných technikách se povedlo skloubit vystavovatelce Vieře Večeřové. Vystudovaná geoložka tak na brněnském veletrhu pod značkou veronice-eve představí ručně vytvořenou bižuterii z drahých kamenů a tenkých korálků.

Při výrobě šperků vychází Viera Večeřová z vlastních návrhů. K těm jí inspirují zejména příroda, historie a folklor, nebojí se ale ani doplňků na motivy fantasy literatury. Rozličné tvary přívěsků vznikají kombinací tradičních drátenických technik a časově velmi náročné techniky wire-wrapping. „Při své práci používám kvalitní materiály, jako jsou drahé kameny, čistá měď, bronz nebo ušlechtilé šperkařské ocele a chirurgickou ocel. Každý kousek je vždy neopakovatelným originálem,“ popisuje Viera Večeřová tvořící pod značkou veronice-eve.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše