Minerály Brno

E.J. design: Sklenění andělé pro dekoraci i ozdobu těla

Sklo a andělé toho mají hodně společného. Jejich křehkost, jemnost, ale zároveň sílu a originalitu spojují také výrobky značky E.J.design. Na výstavě Minerály Brno představí andělské šperky, ale i originální andělské dekorace.

Erika Leksová, která stojí za značkou E.J.design, se výrobou a zpracováním uměleckého skla a šperků zabývá od roku 2009. Za sebou má řadu výstav a ocenění. Její výrobky, jež se pyšní certifikátem regionální produkt Moravský Kras, je tak možné vidět také v českých a zahraničních galeriích.

Umělecké sklo s jedinečným rukopisem je součástí nejen doplňků do interiéru ale i šperků. „Na výstavě představím náhrdelníky a náušnice z broušeného skla nebo šperky s minerály. Mojí specialitou jsou pak náhrdelníky s přívěsky skleněných andělů,“ říká Erika Leksová z E.J.design. Právě motivy andělů se promítají také do skleněných dekorací z její dílny. Zájemci se tak mohou těšit na andělské svícny, skleněné andílky s minerály nebo speciální čakrové anděly, kteří jsou ozdobeni pestrobarevnými pruhy v barvách čaker.