Stavební veletrh Brno

Energeticky efektivní a zdravý dům e4 i další zajímavosti v expozici Wienerberger

Výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach zve návštěvníky do pavilonu V, kde představí novinky, zajímavosti, akční nabídky i poradenství týkající se nákupu i použití keramických stavebních materiálů.

Co to znamená, když má dům „čtyři e“? Je energeticky efektivní, ekonomicky výhodný, estetický a ekologický. Právě s takovým konceptem přichází společnost Wienerberger, která chce inspirovat k výstavbě cihlových domů budoucnosti. „Návštěvníci Stavebního veletrhu Brno se v naší expozici dozvědí, jak pomocí konceptu domu e4 snížit náklady na energie, jak postavit zdravý dům s vysokou

životností a jak snížit nároky na údržbu a provoz,“ říká Roman Busta, obchodní ředitel společnosti Wienerberger. Koncept bydlení e4 představuje novou generaci cihlových domů, které mají vysokou užitnou hodnotu, jsou cenově příznivé a vyhovují požadavkům evropské směrnice o energetické náročnosti budov platné od roku 2020. Domy e4 jsou připraveny pro moderní nároky na bydlení a životní styl v následujících desetiletích. Mezi jejich hlavní charakteristiky patří vynikající tepelněizolační parametry, které vycházejí z vlastností cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach.

Vedle konceptu zdravého cihlového domu e4 společnost Wienerberger v Brně představí široký sortiment keramických stavebních materiálů – cihelný systém Porotherm s výbornými tepelněizolačními parametry, pálenou střešní krytinu Tondach a lícové pásky Terca. Velký prostor bude věnován tepelněizolačním vlastnostem keramické obálky domu v souvislosti s novou legislativou 2020+. „Návštěvníci zde uvidí systém jednovrstvého obvodového zdiva pro domy s téměř nulovou spotřebou bez dodatečného zateplení. Pro projektanty bude zajímavá novinka 2020 v systému Porotherm – cihla plněná minerální vatou Porotherm TB Profi s vysokou únosností pro stavbu výškových cihelných budov,“ popisuje Roman Busta. Wieneberger zve na stánek do pavilonu V profesionály i širokou veřejnost a je připraven poskytnout všem zájemcům odborné poradenství.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše