STYL

Generační výměna v dámské módě: EMA Písek dostává nový kabát

EMA Písek je značka dámské konfekce s téměř třicetiletou historií a tradičním rukopisem. Přijďte se podívat, jak se mění pod rukama mladé návrhářky a malířky Alžběty Vláškové.

Firmu EMA Písek návštěvníci veletrhu STYL dobře znají, protože tady vystavuje už od svého založení před 27 lety. Dámská konfekce šitá v České republice vždy oslovovala hlavně konzervativnější zákaznice. Ale to se rychle mění, protože letos v lednu firmu převzala mladá módní návrhářka Alžběta Vlášková, která oživila sortiment novými nápady.

„Dříve byla naše nabídka určena pro ženy staršího věku, ale nyní chceme zaujmout mladší zákaznice, řekněme kolem 40 let. Oživili jsme kolekci novými střihy i materiály,“ popisuje nová majitelka nabídku, kterou na veletrhu STYL představuje úplně poprvé. Polovinu vzorků stále tvoří konzervativnější modely, na které jsou odběratelé značky EMA Písek zvyklí, ale přibyly k nim svěží a střihově odvážnější kousky v živějších barvách. Střihové inovace jsou patrné v atraktivních detailech, zaujme třeba model s „krovkami“ na zádech. Dlouhé sako bez rukávů se vzorem drobné kostky je zajímavým řešením pro ženu, která potřebuje něco přehodit přes oblečení, ale zase nechce, aby jí bylo horko. „Naše střihy lichotí ženským postavám a maskují partie, na které zákaznice třeba nechtějí upozorňovat,“ říká autorka návrhů. Inovativním způsobem se postavila také k materiálům. „Nově se zaměřujeme na viskózu s elastanem. Tento materiál je lehký, příjemný na omak a dobře se nosí. Dříve převládal polyester, ale ten tu máme taky. Některé dámy totiž mají v létě rády vzdušnost a on rychle usychá, je to dobrá kombinace designu a funkčnosti,“ popisuje Alžběta Vlášková a zve návštěvníky, aby přišli na stánek seznámit se s novými majiteli značky a prohlédnout si nabídku.

Alžběta Vlášková je mladá módní návrhářka a malířka z Písku, kde studovala středoškolský obor modelářství a návrhářství oděvů. Na Technické univerzitě v Liberci nejprve studovala výrobu oděvu a management obchodu s oděvy, poté absolvovala obor textilní a oděvní návrhářství. Má za sebou praxi v několika firmách a nyní přináší svěží vítr do tradiční české značky dámské konfekce.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše