GO a Regiontour

GO Kamera startuje po třiadvacáté. Za padesátkou osobností se nově půjde do pavilonu P

Další ročník festivalu cestovatelských přednášek se odehraje zároveň s veletrhy GO a Regiontour 2020. Hlavním tématem se stane připomínka legend Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, který slaví 100. narozeniny. Čtyřdenní maraton besed vyrostl pod taktovkou Rudolfa Švaříčka a CK Livingstone v největší cestovatelskou přehlídku v Česku a představí 50 výrazných osobností. O zážitky se dělí známí cestovatelé, nejlepší horolezci, filmaři, režiséři, fotografové, a dobrodruzi. Akce láká všechny zájemce o kulturu, přírodu, aktivní život. Užijeme exotiku, svět barev, geografické exkurze, romantiku i perličky, zajímavé informace i citlivá zamyšlení.

Festival bude nově ještě blíže samotnému veletrhu! Stěhuje se do lepšího pavilonu P, moderních prostor jeho kongresového zázemí v 1. patře nad pokladnami a hlavním vstupem do areálu.

Ústředním tématem je legendární dvojice Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund. Před jejich výkony pořadatelé smekají. "Cestovatelská legenda si hold zaslouží. Miroslav Zikmund 14. února 2019 oslavil 100 let! K tématu H+Z vystoupí řada zajímavých osobností. Ve čtvrtek festival odstartují zástupci zlínského Muzea HZ Pavel Hrubec a Magdalena Preiningerová. Vzpomínat na zážitky s panem Zikmundem bude i legendární účastník Rallye Dakar Karel Loprais. Městské divadlo Zlín předvede úspěšný Palubní deník HZ. Dozvíme se i zajímavosti financování cest H+Z v podání Petra Horkého a Miroslava Náplavy," popisuje Rudolf Švaříček.

K ústřednímu tématu se festival vrátí v neděli v projektu „Po stopách HZ“. Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek se vydali po stopách asijské cesty Zikmunda a Hanzelky. Poznávali stejná místa, jako kdysi slavní předchůdci. Zjišťovali, jak moc se svět změnil. Kde stálo pár chalup, tyčí se dnes mrakodrapy. Vznikla fotoanabáze jako pocta Miroslavu Zikmundovi k jeho stým narozeninám.

  • Čtvrtek

Kromě legendy H+Z nabídne skvělého Tomáše Šebka, který v pozici chirurga jezdí mise Lékaři bez hranic. Mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal nás pozve do Skandinávie.

  • Pátek

Program startuje projekt Busny. Růžovým busíkem se vydali do Afriky. Sny se mají plnit, za tím si stojí motocyklistka Gabriela Novotná, která vyrazila na Rallye Dakar. Zážitky Hedvábné stezky popíše koučka Radka Podaná. Jak cestuje s rodinou po národních parcích USA ukáže Karel Wolf. Finální blok patři dobrodruhům a horalům. Ruda Švaříček přenese na Aljašku a Havaj, horolezec Radek Jaroš poodhalí úspěchy projektu Koruna světa, nyní z Afriky.

  • Sobota

Odstartuje ji výborná arabistka Lenka Hrabalová. Zpravodaj Českého rozhlasu ve Velké Británii Jiří Marek vysvětlí, co pro Anglii i Evropu znamená Brexit. S ekologem Martinem Bursíkem se vydáme do Tibetu, duo Palo Barabáš a Jan Dungel představí společnou expedici do Venezuely. Válečné zpravodajství přiblíží Markéta Kutilová. Křehká novinářka podniká odvážné cesty do Sýrie a Kurdistánu. Herečce Janě Paulové se osudnou stala Indie. Nadaný bylinkář Ladislav Kříž a celostní lékař Pavel Rejha milují Kubu a vše kubánské. Ochutnáme i skvělé míchané drinky? Horolezkyně Dina Štěrbová zahořela láskou k vysokým horám. Stanula na osmitisícových vrcholech, pomohla založit i českou nemocnici v Pákistánu. Ruda Švaříček přiblíží velkou cestu z Číny do Kurdistánu.

  • Neděle

Peter Habeler

Nedělení vstup představí Sibiř očima Broni Mikuláška a Amazonii pohledem ekologa Ladislava Miky. Roztančí nás hudebníci Pjér la Šéz či kubánské rytmy Ondřeje Rumla? Velké téma vyžaduje velké osobnosti. Režisér Václav Marhoul ukáže dlouholetý projekt Nabarvené ptáče, připojí se k němu herečka Jitka Čvančarová s Ukrajinou, kde se film natáčel. Kde bere horolezec Peter Habeler životní energii? Hvězda světového horolezectví opět zavítá do Brna! Závěr festivalu tradičně patří milovníkům přírody a krásných fotografií. Dva skvělí fotografové Rostislav Stach a Jiří Kolbaba festival vygradují.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše